Významná podpora sportu: Brno na něj přispěje bezmála 154 miliony korun - Tiskový servis

Významná podpora sportu: Brno na něj přispěje bezmála 154 miliony korun

  • 30. dubna 2024
  • 2 minuty čtení

Velký balík sportovních dotací doporučila dnes Rada města Brna ke schválení zastupitelům. Dohromady se má rozdělit takřka 154 milionů korun, jež poputují na sportování mládeže, seniorů i handicapovaných. Dále se podpoří významné sportovní akce včetně e-sportového mistrovství republiky či rekonstrukce tenisového areálu v Lužánkách.

„Na organizovaný mládežnický sport zamíří rekordních 114 205 000 korun. Částku obdrží nejen sportovci, kteří se pravidelně účastní dlouhodobých či svazových soutěží nebo disciplín Sokola, Orla a obdobných subjektů, ale je určena i všem mládežnickým členům – tedy včetně přípravek, které se soutěží neúčastní. Sportování mládeže patří mezi priority, z nichž bude město Brno těžit do budoucna ve zdravotních i ekonomických aspektech. Co se však týče sportu, přispíváme v něm také na další skupiny obyvatel nebo velké události s mezinárodním přesahem. Letos jsme navíc tento dotační titul navýšili o 10 milionů korun,“ okomentoval radní pro oblast sportu Tomáš Aberl.

„Z významných sportovních akcí konaných v Brně, jež se dočkají peněz, lze zmínit České hokejové hry, na něž město opět poskytne 3 000 000 korun, dále letní Beach Pro Tour Futures či soutěž tanečního sportu SDK Europe World Cup 2024. Celkově se mezi 83 událostí rozdělí 19 690 000 korun. Kromě nich získá dotaci i společnost PLAYzone, s. r. o., pořádající listopadové mistrovství republiky v počítačových a mobilních hrách. Vrcholné klání e-sportu dostane 2 200 000 korun,“ dodala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Finance města pomohou také sportovní infrastruktuře, a to individuální dotací pro Brněnský lužánecký tenisový klub. Díky ní se zrekonstruuje osm antukových kurtů, postaví dvě haly pro zimní provoz či se rozšíří trojice minitenisových kurtů s tréninkovou stěnou. Celý areál bude bezbariérově přístupný, nově se oplotí kurty nebo vzniknou vyhlídkové terasy pro diváky. Město na úpravy přispěje 15 340 000 korunami, přičemž hotovo má být před startem zimní sezony 2024/2025.

Dotaci ve výši 1 814 000 korun obdrží kluby, které sdružují handicapované sportovce. Udělí se také 500 000 korun ve formě daru Městskému sportovnímu klub, z. s., na projekt Sportovní oddíl seniorů (SOS Brno). Ten podporuje činnost brněnských sportovců a olympioniků, převážně v seniorním věku.

Všechny dotace musí ještě odsouhlasit zastupitelé, jejichž příští schůze se plánuje na úterý 14. května.

  • Kontakt pro média

    Tadeáš Mima

    Pracovník vztahu k veřejnosti Tiskového střediska MMB

Další články z rubriky