Dotace do kultury, sportu nebo další postup týkající se bytového domu na Ibsenově. Zastupitelé projednali desítky bodů - Tiskový servis

Dotace do kultury, sportu nebo další postup týkající se bytového domu na Ibsenově. Zastupitelé projednali desítky bodů

  • 05. března 2024
  • 2 minuty čtení
  • Filip Poňuchálek

Celkem 124 bodů – takový program měli připraveni brněnští zastupitelé na svém březnovém zasedání. Schválili například vyhlášku o nočním klidu, dotace do kultury nebo střediskům volného času. Projednána byla aktuální situace týkající se bytového domu na Ibsenově, vyřešeny byly majetkoprávní spory se společnostmi paní Pliskové.

Dotace do kultury, sportu nebo další postup týkající se bytového domu na Ibsenově. Zastupitelé projednali desítky bodů. Foto: MMB
Dotace do kultury, sportu nebo další postup týkající se bytového domu na Ibsenově. Zastupitelé projednali desítky bodů. Foto: MMB

Na úvod zasedání zastupitelé revokovali rozhodnutí z ledna letošního roku týkající se předsedkyně Výboru pro národnostní menšiny. Funkce bude nově neuvolněná.

Stejně jako v předchozích letech byla aktualizována vyhláška o nočním klidu. V její příloze jsou zaznamenány akce, které mají výjimku a mohou probíhat i po 22. hodině.

Dále bylo na pořadu dne několikero typů dotací do kultury. Největší objem ze schválených dotací tvořily ty víceleté, kde jsme rozdělovali 22 milionů korun. Peníze přispějí k uskutečnění významných a oblíbených festivalů, jako je Pop Messe, JazzFestBrno, Serial Killer, Maraton hudby, Groove Brno a dalších.

Další peníze putují do sportu, například na opravu ledové plochy v hale Rondo nebo organizacím TJ Tesla Brno či Galant Brno. Ty je využijí na zajištění provozu.

Nemalou částku, konkrétně více než 17 milionů Kč, pošle město Brno střediskům volného času nebo na další vzdělávací či jiné školní projekty. Podrobněji jsme o tom informovali v tiskové zprávě.

Po několika měsících zastupitelé opětovně projednali situaci týkající se bytového domu na adrese Ibsenova 9, 10 a 11. V aktuálním rozhodnutí vyzvali městskou část, aby dům co nejdříve opravila. Zároveň přislíbili poskytnutí bezúročné půjčky.

Podchod pod brněnským hlavním nádražím, ulice Pohořelec, Benešova a Josefská – to jsou místa zatížená letitými soudními spory, ve kterých figurují společnosti vlastněné JUDr. Ing. Alexandrou Pliskovou, LL.M. Situace by se měla v nejbližší době vyřešit, a to díky mimosoudní dohodě. S jejím zněním dnes zastupitelé souhlasili.

Další články z rubriky