Dotace za takřka 50 milionů: zrekonstruuje se led v Rondu a zajistí provoz sportovních zařízení - Tiskový servis

Dotace za takřka 50 milionů: zrekonstruuje se led v Rondu a zajistí provoz sportovních zařízení

  • 21. února 2024
  • 2 minuty čtení

Celkem tři dotace, které podpoří brněnská sportoviště v roce 2024, dnes odsouhlasila Rada města Brna. Rozdělí se téměř 50 milionů korun, za něž se zrekonstruuje ledová plocha haly Rondo (Winning Group Areny) a zčásti zaplatí provoz areálu TJ TESLA i Sportareálu v Družstevní ulici.

Na rekonstrukci ledové plochy v hale Rondo (Winning Group Areně), kde hrají své domácí zápasy hokejisté Komety Brno, dostane společnost STAREZ – SPORT, a. s., 40 000 000 korun. Po předchozích úpravách haly v minulých letech jde o další důležitou fázi její modernizace. „Aktuálně se využívá ke chlazení více než 20 let stará technologie. Současná plocha je za hranicí svojí životnosti, což často komplikuje provoz chladicí strojovny,“ uvedl radní pro sport Tomáš Aberl.

Dále se rozdělí peníze na provoz sportovních zařízení. Příspěvek ve výši 4 200 000 pomůže areálu TJ TESLA BRNO, z. s., na Lesné, jenž disponuje 25metrovým bazénem, sportovní halou, gymnastickým sálem, posilovnou, saunou či klubovnou. Stejně tak obdrží dotaci společnost GALANT BRNO, s. r. o., pro jejíž Sportareál Družstevní se vyčlenily 3 000 000 korun. Centrum zahrnuje plavecký bazén i regenerační bazének, saunu, vířivku či prostory pro fitness a aerobic.

Všechny dotace se musí využít během letošního roku. „Jedním z cílů města je zajistit sportovcům i široké veřejnosti co nejkvalitnější zázemí pro jejich pohybové aktivity. Jednotlivé dotace tak pomohou rozvíjet sportovní činnost všech výkonnostních kategorií včetně dětí a mládeže,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

  • Kontakt pro média

    Tadeáš Mima

    Pracovník vztahu k veřejnosti Tiskového střediska MMB

Další články z rubriky