Radní podporují mimosoudní dohodu s Alexandrou Pliskovou a jejími společnostmi - Tiskový servis

Radní podporují mimosoudní dohodu s Alexandrou Pliskovou a jejími společnostmi

  • 28. února 2024
  • 2 minuty čtení

Podchod pod brněnským hlavním nádražím, ulice Pohořelec, Benešova a Josefská – to jsou místa zatížená letitými soudními spory, ve kterých figurují společnosti vlastněné JUDr. Ing. Alexandrou Pliskovou, LL.M. Na jejich řešení by se město mohlo mimosoudně dohodnout.

„Při plánování oprav a rekonstrukcí ulic, nemovitostí nebo veřejných prostranství hraje důležitou roli majetkoprávní uspořádání v lokalitě. Pokud je v ní veden soudní spor, tak je často projekt pozastaven do doby, něž dojde k jeho vypořádání či ukončení. Soudní spory s paní Pliskovou a jejími společnostmi zasahovaly do významných lokalit v centru města. Jejich mimosoudní řešení například otevře cestu pro budoucí rekonstrukci druhé části podchodu pod hlavním nádražím,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Návrh mimosoudní dohody dnes projednali brněnští radní na svém zasedání a doporučili Zastupitelstvu města Brna, aby dohodu schválilo.

Jedná se o komplexní a trvalé majetkoprávní vypořádání všech sporů se společností PLISKA Interactive Services Consulting. Například v podchodu dojde do konce února k vyklizení stánku, kterého se týkal soudní spor, a dojde k uhrazení bezdůvodného obohacení za užívání části podchodu bez právního důvodu, a to ve výši 4,9 milionu Kč. Co se týče ulice Benešova, vezme společnost PLISKA Interactive Services Consulting zpět v celém rozsahu žaloby o zaplacení 1 344 868 Kč s příslušenstvím vůči městu Brnu i společnosti Brněnské komunikace a v rámci Pohořelce vezme společnost 1. brněnská zpět v celém rozsahu žalobu o zaplacení 3,8 milionu Kč s příslušenstvím, kterou vede vůči Ministerstvu dopravy ČR a městu Brnu,“ doplnil radní pro oblast majetku Jiří Oliva.

Na Josefské město Brno prodá společnosti PLISKA Interactive Services Consulting, s. r. o., a KVINT, spol. s r. o., za obvyklou cenu pozemky pod jejich stavbami. Město oproti tomu získá komunikaci od společnosti A.A.R. Centrum, spol. s r. o.

Finální slovo bude mít Zastupitelstvo města Brna. To mimosoudní narovnání a související majetkové dispozice projedná 5. března 2024.

Další články z rubriky