Přeskočit na obsah

Díky změně územního plánu vzniknou ve Starém Lískovci dvě veřejná parkoviště

01. září 2021

Městská část Starý Lískovec, a to především její sídlištní část, se dlouhodobě potýká s nedostatkem parkovacích míst. Ve stávající zástavbě jejich počet navyšovat nelze. Z tohoto důvodu byla situace prověřena a změnou Územního plánu města Brna byla navržena místa, kde by parkovací plochy mohly vzniknout.

„Obyvatelé sídliště ve Starém Lískovci nemají možnost zaparkovat svá auta v blízkosti svého bydliště. Parkovací kapacity zde byly naprosto vyčerpány. Z tohoto důvodu jsme na žádost městské části Starý Lískovec prověřovali místa, kde by mohla parkoviště vzniknout. Díky nim by se uvolnila veřejná prostranství v zástavbě, která by mohla být kultivována. Dnes projednanou změnou územního plánu chceme převést dvě lokality na plochy dopravy, které umožní řešení deficitu parkovacích míst. Plánujeme zde také výsadbu nových stromů, které parkovací plochy zastíní,“ vysvětlil radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

Dnes projednanou změnu územního plánu bude schvalovat brněnské zastupitelstvo na svém příštím zasedání. Lokality, kde by měla veřejná parkoviště vzniknout, leží při ulicích Kyjevská a Labská. Jedná se o okrajové plochy mezi sídlištěm Starý Lískovec a dálničním přivaděčem I/23 (ulice Bítešská). „Parkoviště při ulici Kyjevské by mělo mít kapacitu cca 135 míst, při ulici Labské asi 126 míst. U obou jsou v plánu vymezit i místa pro imobilní spoluobčany. Ve změně územního plánu zároveň stanovujeme, že parkoviště budou dopravně napojená z Kyjevské i Labské. Za důležité považuji budoucí vysázení zeleně, která zde bude plnit izolační funkci a oddělí stávající dálniční přivaděč od zástavby,“ doplnil Filip Chvátal.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.