Díky dvěma novým uzavřeným memorandům vznikne v Brně nový vědeckotechnický park a podnikatelský inkubátor - Tiskový servis

Díky dvěma novým uzavřeným memorandům vznikne v Brně nový vědeckotechnický park a podnikatelský inkubátor

  • 31. března 2021
  • 2 minuty čtení

Radní dnes schválili dvě memoranda se společnostmi Smart Innovation Center, s.r.o., a Biology Park Brno, a.s. Obě tato memoranda podporují inovace, výzkum a vývoj ve městě, a to v souladu se strategií #brno2050. Jejich cílem je vytvoření nového vědeckotechnického parku a podnikatelského inkubátoru na ulici Bauerově.

Rada města Brna dnes schválila Memorandum o vzájemné spolupráci na projektu „Rozšíření inovační infrastruktury Biology Park Brno, a.s.“ a Memorandum o vzájemné spolupráci na projektu „Rozšíření inovační infrastruktury Smart Innovation Center, s.r.o.“ Projekty jsou zaměřeny na inovace, výzkum a vývoj, což odpovídá strategii města Brna #brno2050. Předmětná memoranda mají podpůrnou roli při získání dotace z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.  

„Schválená memoranda pomohou statutárnímu městu Brnu naplňovat cíle schválené Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje, konkrétně prioritu formování zázemí pro vznik podnikatelských hubů. Dále též podpoří naplňování strategie #brno2050 v hodnotách Prosperující město a Středoevropské centrum vědy, výzkumu a inovací vytvářením podmínek pro rozvoj inovativního podnikání,“ vysvětlil přínosy nejen pro město náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Obě memoranda jsou zaměřena na budoucí provozování a rekonstrukci objektu „OC RIVIÉRA – Nový TUZEX“ na ulici Bauerově do standardu vědeckotechnického parku a podnikatelského inkubátoru a vytvoření kancelářského a laboratorního zázemí pro nově vznikající a existující inovativní společnosti. Tímto dojde k navýšení stávajících a nedostatečných kapacit vědeckotechnického parku provozovaného společností Biology Park Brno s významným potenciálem pro výzkum, inovace v oblasti výrobků a služeb v oblasti biomedicíny a biotechnologií. Schválením obou memorand se město nezavazuje k žádnému finančnímu plnění.

„Memorandum o vzájemné spolupráci na projektu ‚Rozšíření inovační infrastruktury Biology Park Brno, a.s.‘ se uzavírá se společností, která již provozuje vědeckotechnický park se zaměřením na biotechnologie a biomedicínu v lokalitě patřící do území Univerzitního kampusu Masarykovy univerzity v Brně. Druhé schválené Memorandum o vzájemné spolupráci na projektu ‚Rozšíření inovační infrastruktury Smart Innovation Center, s.r.o.‘ se uzavírá se společností Smart Innovation Center. Ta provozuje vědeckotechnický park se zaměřením na SMART technologie v Ostravě, kdy snahou žadatele je rozšíření stávající specializované inovační infrastruktury a kapacit prostorů do nové lokality, a to města Brna,“ uzavřel Tomáš Koláčný.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czDalší články z rubriky