Přeskočit na obsah

Díky dvěma novým uzavřeným memorandům vznikne v Brně nový vědeckotechnický park a podnikatelský inkubátor

31. března 2021

Radní dnes schválili dvě memoranda se společnostmi Smart Innovation Center, s.r.o., a Biology Park Brno, a.s. Obě tato memoranda podporují inovace, výzkum a vývoj ve městě, a to v souladu se strategií #brno2050. Jejich cílem je vytvoření nového vědeckotechnického parku a podnikatelského inkubátoru na ulici Bauerově.

Rada města Brna dnes schválila Memorandum o vzájemné spolupráci na projektu „Rozšíření inovační infrastruktury Biology Park Brno, a.s.“ a Memorandum o vzájemné spolupráci na projektu „Rozšíření inovační infrastruktury Smart Innovation Center, s.r.o.“ Projekty jsou zaměřeny na inovace, výzkum a vývoj, což odpovídá strategii města Brna #brno2050. Předmětná memoranda mají podpůrnou roli při získání dotace z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.  

„Schválená memoranda pomohou statutárnímu městu Brnu naplňovat cíle schválené Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje, konkrétně prioritu formování zázemí pro vznik podnikatelských hubů. Dále též podpoří naplňování strategie #brno2050 v hodnotách Prosperující město a Středoevropské centrum vědy, výzkumu a inovací vytvářením podmínek pro rozvoj inovativního podnikání,“ vysvětlil přínosy nejen pro město náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Obě memoranda jsou zaměřena na budoucí provozování a rekonstrukci objektu „OC RIVIÉRA – Nový TUZEX“ na ulici Bauerově do standardu vědeckotechnického parku a podnikatelského inkubátoru a vytvoření kancelářského a laboratorního zázemí pro nově vznikající a existující inovativní společnosti. Tímto dojde k navýšení stávajících a nedostatečných kapacit vědeckotechnického parku provozovaného společností Biology Park Brno s významným potenciálem pro výzkum, inovace v oblasti výrobků a služeb v oblasti biomedicíny a biotechnologií. Schválením obou memorand se město nezavazuje k žádnému finančnímu plnění.

„Memorandum o vzájemné spolupráci na projektu ‚Rozšíření inovační infrastruktury Biology Park Brno, a.s.‘ se uzavírá se společností, která již provozuje vědeckotechnický park se zaměřením na biotechnologie a biomedicínu v lokalitě patřící do území Univerzitního kampusu Masarykovy univerzity v Brně. Druhé schválené Memorandum o vzájemné spolupráci na projektu ‚Rozšíření inovační infrastruktury Smart Innovation Center, s.r.o.‘ se uzavírá se společností Smart Innovation Center. Ta provozuje vědeckotechnický park se zaměřením na SMART technologie v Ostravě, kdy snahou žadatele je rozšíření stávající specializované inovační infrastruktury a kapacit prostorů do nové lokality, a to města Brna,“ uzavřel Tomáš Koláčný.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.