Přeskočit na obsah

Díky dvěma novým uzavřeným memorandům vznikne v Brně nový vědeckotechnický park a podnikatelský inkubátor

31. března 2021
Radní dnes schválili dvě memoranda se společnostmi Smart Innovation Center, s.r.o., a Biology Park Brno, a.s. Obě tato memoranda podporují inovace, výzkum a vývoj ve městě, a to v souladu se strategií #brno2050. Jejich cílem je vytvoření nového vědeckotechnického parku a podnikatelského inkubátoru na ulici Bauerově.

Rada města Brna dnes schválila Memorandum o vzájemné spolupráci na projektu „Rozšíření inovační infrastruktury Biology Park Brno, a.s.“ a Memorandum o vzájemné spolupráci na projektu „Rozšíření inovační infrastruktury Smart Innovation Center, s.r.o.“ Projekty jsou zaměřeny na inovace, výzkum a vývoj, což odpovídá strategii města Brna #brno2050. Předmětná memoranda mají podpůrnou roli při získání dotace z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.  

„Schválená memoranda pomohou statutárnímu městu Brnu naplňovat cíle schválené Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje, konkrétně prioritu formování zázemí pro vznik podnikatelských hubů. Dále též podpoří naplňování strategie #brno2050 v hodnotách Prosperující město a Středoevropské centrum vědy, výzkumu a inovací vytvářením podmínek pro rozvoj inovativního podnikání,“ vysvětlil přínosy nejen pro město náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Obě memoranda jsou zaměřena na budoucí provozování a rekonstrukci objektu „OC RIVIÉRA – Nový TUZEX“ na ulici Bauerově do standardu vědeckotechnického parku a podnikatelského inkubátoru a vytvoření kancelářského a laboratorního zázemí pro nově vznikající a existující inovativní společnosti. Tímto dojde k navýšení stávajících a nedostatečných kapacit vědeckotechnického parku provozovaného společností Biology Park Brno s významným potenciálem pro výzkum, inovace v oblasti výrobků a služeb v oblasti biomedicíny a biotechnologií. Schválením obou memorand se město nezavazuje k žádnému finančnímu plnění.

„Memorandum o vzájemné spolupráci na projektu ‚Rozšíření inovační infrastruktury Biology Park Brno, a.s.‘ se uzavírá se společností, která již provozuje vědeckotechnický park se zaměřením na biotechnologie a biomedicínu v lokalitě patřící do území Univerzitního kampusu Masarykovy univerzity v Brně. Druhé schválené Memorandum o vzájemné spolupráci na projektu ‚Rozšíření inovační infrastruktury Smart Innovation Center, s.r.o.‘ se uzavírá se společností Smart Innovation Center. Ta provozuje vědeckotechnický park se zaměřením na SMART technologie v Ostravě, kdy snahou žadatele je rozšíření stávající specializované inovační infrastruktury a kapacit prostorů do nové lokality, a to města Brna,“ uzavřel Tomáš Koláčný.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.