Brno zná své nejlepší gastronomické podniky - Tiskový servis

Brno zná své nejlepší gastronomické podniky

  • 27. června 2017
  • 2 minuty čtení

(bim) – Turistické informační centrum ve druhém ročníku prestižního projektu Gourmet Brno zmapovalo to nejlepší z brněnské gastronomie. Celkem jednadvacet expertů hodnotilo 57 podniků v sedmi kategoriích. Z výsledků byl sestaven průvodce, který bude zdarma přístupný a doporučí návštěvníkům ty nejlepší podniky v Brně.

Gastronomické podniky byly hodnoceny v sedmi kategoriích – restaurace, kavárny, vinárny, pivnice, cukrárny, bary a novou kategorií se stala bistra, jejichž význam se v současnosti zvyšuje. Každá kategorie má tak svého vítěze, který obdržel od hodnotitelů pracujících v utajení nejvíce procent.

Za restaurace vyhrál podnik KOISHI, který se specializuje na ryby, japonské sushi a mořské plody. Nejlepším brněnským bistrem se staly 4pokoje s neuvěřitelným ziskem téměř 98 % hodnocení. Podnik zahájil svůj provoz teprve nedávno. Typický je svou otevírací dobou - otevřeno má téměř nonstop s výjimkou pár hodin nad ránem. 

Kategorii kaváren ovládlo Café Momenta a za vinárny vyhrál PETIT CRU wine bar & shop. Jako nejlepší pivnice se hodnotitelům jeví Výčep Na stojáka na Jakubském náměstí. Cupcakekárna na náměstí Svobody se stala nejlépe hodnocenou cukrárnou a Super Panda Cirkus je v novém průvodci doporučena jako nejlepší bar v Brně. 

Online verze průvodce aktuálně nejlepšími brněnskými gastronomickými podniky je přístupná na webu www.gotobrno.cz a tištěná verze je zdarma k dostání v infocentru TO JE Brno v Panenské ulici.

Další články z rubriky