Brno a Jihomoravský kraj se prezentují na veletrhu v Mnichově

  • 04. října 2017
  • 2 minuty čtení
(taz) V Mnichově v Německu začal ve středu 4. října 2017 významný veletrh nemovitostí a investičních příležitostí Expo Real. Ve společném stánku zde vystavuje Jihomoravský kraj, město Brno, Moravskoslezský kraj a město Ostrava. Město Brno se ve své prezentaci zaměřuje na nově oživovanou lokalitu Ponava. V čele delegace města je primátor Petr Vokřál a první náměstek Petr Hladík, za Jihomoravský kraj hejtman Bohumil Šimek.

Jihomoravský kraj a Brno se na prestižní evropský veletrh nemovitostí a investičních příležitostí vracejí po několika letech. Vůbec poprvé v historii Expo Realu se představí ve společné expozici s názvem CZECH REGIONS & CITIES, kterou s nimi sdílí ještě Moravskoslezský kraj a Ostrava. Atraktivní zastoupení krajů a měst, reprezentovaných na nejvyšší úrovni hejtmany, primátory a jejich náměstky bude důstojnou pozvánkou pro velké množství odborníků: investory, zástupce evropských měst a celých regionů, bank, finančních institucí i dalších významných hráčů světového realitního a investičního trhu.Primátor Brna P. Vokřál (druhý zprava), 1. náměstek brněnského primátora P. Hladík (první zleva), hejtman B. Šimek (první zprava) a primátor Ostravy T. Macura na veletrhu Expo Real v Mnichově. Foto: MMB.

Lokalita Ponava, kterou Brno na veletrhu prezentuje, vždy sloužila volnočasovým a sportovním účelům. Město do této plochy o rozloze 44,5 ha soustředilo projekty na tři významná sportoviště: fotbalového stadionu s kapacitou přes 30 000 diváků, multifunkční hokejové haly s předpokládanou kapacitou 12 000 diváků a wellness centra pro cca 2 300 návštěvníků včetně nového 25metrového plaveckého bazénu.

Lokalita má rovněž potenciál pro novou administrativní a rezidenční výstavbu – může zde vzniknout až 1 500 bytů. Nová sportoviště i byty přinesou také větší nároky na infrastrukturu. Počítá se proto s rozšířením přilehlých ulic, vybudováním nových parkovacích míst i posílení kapacity městské hromadné dopravy.

„Chceme nad touto oblastí přemýšlet v souvislostech, aby zde postupně mohla vzniknout příjemná část města, kde se bude lidem dobře žít a kam se jim bude pohodlně jezdit za sportovním vyžitím. Kdyby město a soukromí investoři řešili jednotlivé projekty samostatně, mohli bychom se dostat do potíží s jejich smysluplným propojením i dopravou. Když se však nad oblastí zamyslíme jako nad celkem, máme velkou šanci vytvořit zde postupně novou, atraktivní a žijící část města,“ vysvětlil primátor města Brna Petr Vokřál.

Na veletrhu Expo Real hledá město pro tento záměr partnery a investory, kteří se budou na připravovaných projektech podílet, umožní jejich rychlejší realizaci a vznik této nové městské čtvrti.

Další podrobnosti o expozici na veletrhu Expo Real najdete v tiskové zprávě.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít