Přeskočit na obsah

Brno a Jihomoravský kraj se prezentují na veletrhu v Mnichově

04. října 2017 2 minuty čtení
(taz) V Mnichově v Německu začal ve středu 4. října 2017 významný veletrh nemovitostí a investičních příležitostí Expo Real. Ve společném stánku zde vystavuje Jihomoravský kraj, město Brno, Moravskoslezský kraj a město Ostrava. Město Brno se ve své prezentaci zaměřuje na nově oživovanou lokalitu Ponava. V čele delegace města je primátor Petr Vokřál a první náměstek Petr Hladík, za Jihomoravský kraj hejtman Bohumil Šimek.

Jihomoravský kraj a Brno se na prestižní evropský veletrh nemovitostí a investičních příležitostí vracejí po několika letech. Vůbec poprvé v historii Expo Realu se představí ve společné expozici s názvem CZECH REGIONS & CITIES, kterou s nimi sdílí ještě Moravskoslezský kraj a Ostrava. Atraktivní zastoupení krajů a měst, reprezentovaných na nejvyšší úrovni hejtmany, primátory a jejich náměstky bude důstojnou pozvánkou pro velké množství odborníků: investory, zástupce evropských měst a celých regionů, bank, finančních institucí i dalších významných hráčů světového realitního a investičního trhu.Primátor Brna P. Vokřál (druhý zprava), 1. náměstek brněnského primátora P. Hladík (první zleva), hejtman B. Šimek (první zprava) a primátor Ostravy T. Macura na veletrhu Expo Real v Mnichově. Foto: MMB.

Lokalita Ponava, kterou Brno na veletrhu prezentuje, vždy sloužila volnočasovým a sportovním účelům. Město do této plochy o rozloze 44,5 ha soustředilo projekty na tři významná sportoviště: fotbalového stadionu s kapacitou přes 30 000 diváků, multifunkční hokejové haly s předpokládanou kapacitou 12 000 diváků a wellness centra pro cca 2 300 návštěvníků včetně nového 25metrového plaveckého bazénu.

Lokalita má rovněž potenciál pro novou administrativní a rezidenční výstavbu – může zde vzniknout až 1 500 bytů. Nová sportoviště i byty přinesou také větší nároky na infrastrukturu. Počítá se proto s rozšířením přilehlých ulic, vybudováním nových parkovacích míst i posílení kapacity městské hromadné dopravy.

„Chceme nad touto oblastí přemýšlet v souvislostech, aby zde postupně mohla vzniknout příjemná část města, kde se bude lidem dobře žít a kam se jim bude pohodlně jezdit za sportovním vyžitím. Kdyby město a soukromí investoři řešili jednotlivé projekty samostatně, mohli bychom se dostat do potíží s jejich smysluplným propojením i dopravou. Když se však nad oblastí zamyslíme jako nad celkem, máme velkou šanci vytvořit zde postupně novou, atraktivní a žijící část města,“ vysvětlil primátor města Brna Petr Vokřál.

Na veletrhu Expo Real hledá město pro tento záměr partnery a investory, kteří se budou na připravovaných projektech podílet, umožní jejich rychlejší realizaci a vznik této nové městské čtvrti.

Další podrobnosti o expozici na veletrhu Expo Real najdete v tiskové zprávě.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.