Přeskočit na obsah

Brněnští hasiči se dočkají dvou nových požárních cisteren

02. března 2022

Brněnští hasiči dostanou novou techniku. Rada města Brna dnes schválila zahájení veřejné zakázky na nákup dvou nových velkoobjemových požárních automobilových cisteren CAS 30. Celkem by zakázka měla mít hodnotu 14,5 milionu korun.

Velkoobjemová hasičská vozidla jsou určena na okamžitý zásah při likvidaci lesních požárů, požárů budov a průmyslových objektů. Celková předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 14,5 milionu korun bez DPH.

„Spolupráce města Brna s jihomoravskými hasiči je dlouhodobě na výborné úrovni. Jsem proto velmi ráda, že i v letošním roce pomůžeme s postupným omlazováním vozového parku. Dvě nové cisterny budou sloužit také k dlouhodobým zásahům. Pro tento typ výjezdů jsou plně vybaveny a splňují všechny náležité atesty,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nákup je realizován v souladu s Koncepcí podpory požární ochrany a ochrany obyvatelstva ve městě Brně, schválené Zastupitelstvem města Brna v říjnu 2016, aktualizované v listopadu 2019 a v prosinci 2021. Od roku 2018 město Brno nakoupilo jihomoravským hasičům 8 cisternových automobilových stříkaček.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.