Aktuality - Tiskový servis

Aktuality

 • 26. března 2024

  Koniklece na Kamenném vrchu chrání nový chodník

  Stovky návštěvníků každoročně zamíří na Kamenný vrch, aby si prohlédly vzácné kvetoucí koniklece velkokvěté. Bohužel se stávalo, že lidé chodili po louce mimo vyznačené trasy, vyšlapávali nové cestičky a tím zmenšovali prostor pro tuto unikátní květinu. Tomu by měl zabránit nový dřevěný chodník, který rostliny chrání před náporem návštěvníků.

 • 19. března 2024

  Vzhůru dolů do vodojemů na Žlutém kopci

  Dlouho očekávaný konec rekonstrukce vodojemů na Žlutém kopci je tady. Od 22. března se vydejte objevovat podzemní chrám, kterému až do roku 1997 kralovala voda. Tuto mimořádnou technickou památku si prohlédnete také na výstavě v Urban centru.

 • 15. března 2024

  Startuje bohatý víkend: přivítejte jaro či nakupte na blešácích

  Jaro se již dostává ke slovu, a proto je nezapomeňte pořádně přivítat. Ideální šanci máte o víkendu v brněnské zoo nebo u řeky Svitavy. Nenechte si ujít ani nákupy na bleších trzích a na bazaru květin, současně začíná festival zaměřený na veganství. Sportovní bitvu vyhlíží místní korfbalisté.

 • 13. března 2024

  Nová parkování jízdních kol: Brno hledá vaše tipy

  Máte představu, na jakých místech po Brně by mohla nově parkovat kola? Zadejte do aplikace, kde byste si přáli zřídit cyklostojany či odkládací místa, a odešlete požadavek městu. Návrhům, které splní všechny podmínky, se následně vyhoví.

 • 12. března 2024

  Trojmístné číslování trolejbusů skončilo. A mohla vzniknout „ídéeska“

  Tramvaje, autobusy, trolejbusy, vlaky, městské i příměstské linky a také lodě na Brněnské přehradě. Že všechny typy hromadné dopravy na jižní Moravě fungovaly samostatně a roztříštěně, si už skoro nepamatujeme. Je to však „teprve“ dvacet let, co se jí v regionu dostalo jednotné podoby a řízení. Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje letos slaví kulatiny.

 • 06. března 2024

  Jestli z tebe bude komediantka, tak to nepřežiju, říkala babička

  Potvrdila loňský titul nejoblíbenější herečky Městského divadla Brno, kromě toho se na prknech, která znamenají svět, objevuje i v Praze a rodném Uherském Hradišti. Čerstvě třicetiletá Kristýna Daňhelová se s námi podělila o své sny spjaté s hereckou, ale překvapivě i politickou dráhou.

 • 05. března 2024

  Dotace do kultury, sportu nebo další postup týkající se bytového domu na Ibsenově. Zastupitelé projednali desítky bodů

  Celkem 124 bodů – takový program měli připraveni brněnští zastupitelé na svém březnovém zasedání. Schválili například vyhlášku o nočním klidu, dotace do kultury nebo střediskům volného času. Projednána byla aktuální situace týkající se bytového domu na Ibsenově, vyřešeny byly majetkoprávní spory se společnostmi paní Pliskové.

 • 05. března 2024

  Vyhodit to je až poslední možnost. Dáváme věcem druhou šanci

  Po stěhování jste si pořídili nové talíře a teď sedíte nad těmi starými. Pár už se jich sice rozbilo, ale ty „přeživší“ jsou pěkné a je škoda je vyhodit. Ani nevíte, do kterého kontejneru vlastně správně patří. V Brně do žádného. Představujeme jiné řešení: projekty RE-USE, RE-NAB, RETRO-USE a JSEM ZPĚT. Více informací případně hledejte na webu sako.cz. Jak často opakujeme: Nejlepší odpad je ten, který vůbec nevznikne.

 • 04. března 2024

  Jaké je Brno z cyklistického sedla? Na zkušenosti lidí se ptá město v anketě

  Nová městská anketa je tu a zdvihá pro Brno palčivé téma – cykloinfrastrukturu. Jaká místa lidé vnímají jako nejméně bezpečná a kde se jim naopak jezdí dobře? Používají kolo či podobný prostředek k jízdě do práce nebo spíš k rekreaci? A mění svoje návyky podle počasí nebo roční doby? Všechny tyto informace pomohou Brnu při tvorbě nové městské cyklostrategie. Anketa je do 5. května přístupná na webu https://ankety.damenavas.cz/.

Metropolitan