Přeskočit na obsah

Změna územního plánu umožní proměnu Jaselských kasáren

26. srpna 2020

Areál Jaselských kasáren dlouhá léta leží ladem. Na jaře letošního roku město vyřešilo soudní spor, který znemožňoval proměnu tohoto brownfieldu. Nyní radní doporučili Zastupitelstvu města Brna, aby vydalo změnu územního plánu týkající se tohoto areálu.

Dnes projednaná změna je pro rozvoj města velmi důležitá. Díky ní může investor v místě bývalých kasáren zahájit výstavbu domů s přibližně 900 byty a další související infrastruktury. Stavbaří zde například postaví i propojovací komunikaci mezi ulicí Štefánikovou a Dělostřeleckou,uvedl Filip Chvátal, radní pro oblast územního plánování a rozvoje.

Záměr pořídit změnu územního plánu schválilo zastupitelstvo v červnu 2016, samotné zadání změny v červnu 2017. Návrh změny byl vystaven k nahlédnutí v budově Magistrátu města Brna od 7. ledna 2019 do 22. února 2019 a také byl zveřejněn na webu města. Současně byl doručen veřejnou vyhláškou.

V dubnu 2019 posoudil Odbor územního plánování a stavebního řádu KÚ JMK, že návrh změny nemá vliv na koordinaci využívání území, a neměl připomínky z hlediska Politiky územního rozvoje ČR a Zásad územního rozvoje JMK. Veřejné projednání návrhu změny územního plánu s výkladem zpracovatele proběhlo v červenci 2019. Následně se OÚPR vypořádal s námitkami a připomínkami.

O vyřešení sporů týkajících se bývalých Jaselských kasáren pojednává tisková zpráva z dubna 2020: https://www.brno.cz/brno-aktualne/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/a/mesto-po-letech-vyresilo-situaci-kolem-jaselskych-kasaren/.  

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Brno 26. 8. 2020

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.