Zastupitelstvo schválilo přihlášku Brna na titul Kreativní město UNESCO

  • 16. května 2017
  • 2 minuty čtení
(bim, gak) – Zastupitelé dnes schvalovali dotace na městské projekty. Schváleny byly příspěvky pro Jihomoravské inovační centrum, na podporu studentů doktorského stupně studia, ale také na tělovýchovné a sportovní spolky. Finance dá město i na stavební úpravy základní školy a polikliniky. Na programu zasedání byla také kandidatura města Brna na titul Kreativní město UNESCO.

Brno už podruhé kandiduje na titul Kreativní město UNESCO v oblasti hudby. Při první kandidatuře sice neuspělo, ale po vzoru jiných českých měst se na výzvu české komise pro UNESCO Brno rozhodlo svou kandidaturu zopakovat a zařadit se tak mezi města jako Glasgow, Gent, Salvador a další.

Zastupitelé města Brna rozhodli o poskytnutí dotace Jihomoravskému inovačnímu centru na projekt „SME Instrument Brno“, který si klade za cíl podpořit nově vznikající malé a střední firmy. Tento záměr přináší radikální inovaci a měl by zvýšit potenciál prosazení se na trhu a zajištění rychlého růstu firmy.

Brno také přispěje významnou část finančních prostředků na podporu doktorských studentů. Tato dotace na projekt „Brno Ph.D. Talent“ má sloužit k motivaci absolventů magisterských oborů, aby ve studiu pokračovali a rozšiřovali tak akademickou obec.

Po bezmála ročním vyjednávání se městu Brnu podařilo uzavřít dohodu, na základě které získá poslední chybějící pozemky pro stavbu nové hokejové haly za Lužánkami. Směnu pozemků, o které jsme psali zde, dnes potvrdilo také zastupitelstvo.

Zastupitelé také rozhodli o zapojení volných zdrojů minulých let do letošního rozpočtu. Peníze budou použity například na projekty v dopravě, pro potřeby Městské policie či na odhlučnění tramvajových linek.

Další peníze půjdou na opravy sportovních zařízení, polikliniky Lesná a také na zateplení základní školy Laštůvkova.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít