Přeskočit na obsah

Zastupitelstvo schválilo přihlášku Brna na titul Kreativní město UNESCO

16. května 2017 2 minuty čtení
(bim, gak) – Zastupitelé dnes schvalovali dotace na městské projekty. Schváleny byly příspěvky pro Jihomoravské inovační centrum, na podporu studentů doktorského stupně studia, ale také na tělovýchovné a sportovní spolky. Finance dá město i na stavební úpravy základní školy a polikliniky. Na programu zasedání byla také kandidatura města Brna na titul Kreativní město UNESCO.

Brno už podruhé kandiduje na titul Kreativní město UNESCO v oblasti hudby. Při první kandidatuře sice neuspělo, ale po vzoru jiných českých měst se na výzvu české komise pro UNESCO Brno rozhodlo svou kandidaturu zopakovat a zařadit se tak mezi města jako Glasgow, Gent, Salvador a další.

Zastupitelé města Brna rozhodli o poskytnutí dotace Jihomoravskému inovačnímu centru na projekt „SME Instrument Brno“, který si klade za cíl podpořit nově vznikající malé a střední firmy. Tento záměr přináší radikální inovaci a měl by zvýšit potenciál prosazení se na trhu a zajištění rychlého růstu firmy.

Brno také přispěje významnou část finančních prostředků na podporu doktorských studentů. Tato dotace na projekt „Brno Ph.D. Talent“ má sloužit k motivaci absolventů magisterských oborů, aby ve studiu pokračovali a rozšiřovali tak akademickou obec.

Po bezmála ročním vyjednávání se městu Brnu podařilo uzavřít dohodu, na základě které získá poslední chybějící pozemky pro stavbu nové hokejové haly za Lužánkami. Směnu pozemků, o které jsme psali zde, dnes potvrdilo také zastupitelstvo.

Zastupitelé také rozhodli o zapojení volných zdrojů minulých let do letošního rozpočtu. Peníze budou použity například na projekty v dopravě, pro potřeby Městské policie či na odhlučnění tramvajových linek.

Další peníze půjdou na opravy sportovních zařízení, polikliniky Lesná a také na zateplení základní školy Laštůvkova.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.