Přeskočit na obsah

Zastupitelé souhlasili s podáním žádostí o dotace na dva strategické projekty. Poslali také pomoc Německu

26. srpna 2021 2 minuty čtení
(fpo) – Ve čtvrtek 26. srpna 2021 se mimořádně sešli brněnští zastupitelé. Na svém zasedání se zabývali čtyřmi body. Dva se týkaly strategických projektů města Brna, a to multifunkční a atletické haly. Ve třetím bodě bylo oznámeno, že projekt přestavby bývalého brownfieldu na Kraví hoře na park získal dotaci Ministerstva pro místní rozvoj. Na závěr schválili zastupitelé poskytnutí finanční pomoci dvěma německým spolkovým zemím, které v červenci postihly katastrofální povodně.

300 milionů na multifunkční halu Arena Brno a 300 milionů na atletickou halu kampus. Záměr podání žádostí o dotace v této výši z programu Nadregionální sportovní infrastruktura 2020–2024, který vypsala Národní sportovní agentura, schválila v polovině srpna Rada města Brna. Rozhodnutí dnes potvrdili i zastupitelé

Výzva Národní sportovní agentury k předkládání žádostí o dotaci v rámci dotačního investičního programu Nadregionální sportovní infrastruktura 2020–2024 je zaměřena na výstavbu či technické zhodnocení vybraných typů sportovních zařízení nadregionálního významu. Více podrobností najdete v tiskové zprávě: https://www.brno.cz/brno-aktualne/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/a/mesto-bude-zadat-narodni-sportovni-agenturu-o-600-milionu-na-2-haly-multifukcni-u-vystaviste-a-at/.

Bývalý brownfield Kadetka na Kraví hoře se přes letní měsíce proměnil v nový park. Jeho slavnostní otevření se plánuje na přelom měsíce září a října. Zastupitelé dnes vzali na vědomí rozhodnutí Ministerstva pro místní rozvoj, které projektu uznalo dotaci ve výši 4,5 milion Kč. Více se dočtete zde.

Německé země Severní Porýní – Vestfálsko a Porýní-Falc v červenci letošního roku postihly katastrofální záplavy. Město Brno pošle oběma zemím po půl milionu korun jako projev solidarity. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.