Zastupitelé před prázdninami projednali téměř 170 bodů - Tiskový servis

Zastupitelé před prázdninami projednali téměř 170 bodů

Zastupitelé města Brna měli na svém červnovém zasedání připraven program, který čítal 168 bodů. V úvodu jednání byla schválena aktualizovaná vyhláška týkající se nočního klidu, řešil se další postup v otázce výstavby kotle. Dotace míří například projektům Brno Creative Days nebo Brno Ph.D. Talent. Změn doznaly Rodičovské vouchery, podpora bude nově dostupná pro větší počet dětí.

Zastupitelé před prázdninami projednali téměř 170 bodů. Foto. Z. Obalilová

Zastupitelé před prázdninami projednali téměř 170 bodů. Foto. Z. Obalilová

Letní měsíce jsou ideální pro pořádání akcí pod širým nebem. Pořadatelé koncertů, divadelních představení nebo festivalů mohou žádat o zkrácení doby nočního klidu. Veškeré výjimky jsou obsaženy ve vyhlášce, kterou dnes zastupitelé schválili.

Obsáhlým materiálem informovala městská společnost SAKO Brno o tom, jak se vypořádala s koncernovým pokynem týkajícím se projektu OHB II – linka 1. Zmíněná společnost dle pokynu zrušila zadávací řízení na výstavbu nového kotle v brněnské spalovně a následně aktualizovala technické posouzení projektu, vypracovala realizovatelnost výstavby v různých variantách a vedla tržní konzultace. Představenstvo společnosti SAKO Brno na svém zasedání na konci května podpořilo záměr zahájit nové zadávací řízení pro dvě varianty výstavby spalovacího kotle. První projekt je modifikovaná forma původního záměru s ročním kapacitou 357 tis. tun, druhá by znamenala výstavbu záložního kotle (270 tis. tun za rok).

Na podzim se opět uskuteční Brno Creative Days. Tento festival sdružuje několik oblíbených akcí, jako je festival Prototyp, Brno Maker Fair a Game Access Connect. Zastupitelé dnes schválili pro BCD udělení dotace ve výši 2 milionů korun.

Zastupitelé dnes také schválili příspěvek na soutěž Brno Ph.D. Talent 2024, jež oceňuje nadějné studenty a studentky přírodovědných a technických oborů. Oproti minulým letům se celková částka zvýšila na 9 milionů korun, kterou si pětadvacítka vybraných rozdělí po dobu tří let.

V polovině listopadu loňského roku odstartoval projekt Rodičovských voucherů. Od té doby o ně požádaly stovky rodičů. Proto, aby na podporu volnočasových aktivit dosáhlo více dětí, došlo ke změnám několika parametrů. Nově od července například dosáhnou na podporu i děti mladší 6 let. Více v tiskové zprávě na webu města.

Důležitými body byly i ty, které se týkaly majetkoprávního vypořádání v lokalitě, kde v budoucnu vznikne nové vlakové nádraží. Město díky tomu získá poslední pozemek, který bránil případné realizaci. Podrobněji v textu na webu nebo v materiálech ze zastupitelstva.

Další články z rubriky