Nabytí pozemků prospěje stavbě nového železničního uzlu i ochraně před povodněmi - Tiskový servis

Nabytí pozemků prospěje stavbě nového železničního uzlu i ochraně před povodněmi

  • 05. června 2024
  • 1 minuta čtení

Nabytí více než třicítky pozemků v katastrálním území Trnitá dnes doporučili brněnští radní zastupitelům ke schválení. Město Brno by je mohlo získat za 186 milionů korun. Pozemky jsou důležité pro práce na novém železničním uzlu i části protipovodňových opatření.

„Jedná se o pozemky v katastrálním území Trnitá, které jsou momentálně ve vlastnictví ČSAD Brno holding, a. s., a TOREA Plus, s. r. o. Všechny pozemky jsou dotčeny plánovanou přestavbou železničního uzlu, leží totiž částečně pod budoucí budovou nového hlavního nádraží a zčásti také v zamýšleném přednádražním prostoru. Bez získání těchto pozemků by nebyla výstavba nového nádraží a související infrastruktury možná. Tato majetková dispozice je dalším důležitým krokem k vybudování nové jižní čtvrti v lokalitě Trnitá, která se postupně proměňuje z neutěšeného brownfieldu na výstavní část města Brna,“ vysvětlil radní města Brna pro oblast majetku Jiří Oliva.

Nabytí pozemků s navrženou kupní cenou 186 400 000 korun musí posvětit ještě brněnští zastupitelé. Nákup a prodej poté zajistí Brněnské komunikace. Radní dnes také odsouhlasili zřízení služebnosti ve prospěch města. Ta umožní zejména stavbu místní komunikace – větve B (Rosická).

Další články z rubriky