Přeskočit na obsah

Začíná sto akcí v deseti dnech pro zdraví

21. září 2017 2 minuty čtení
(ik) – Již 23. ročník Brněnských dnů pro zdraví bude na pořadu od 22. září do 1. října.

Pro veřejnost je připraveno celkem 100 akcí na podporu zdravého životního stylu, a to pohybových aktivit, přednášek a seminářů z oblasti zdravé výživy, zdravotního poradenství, aktivního stárnutí a duševního zdraví.

Kompletní program kampaně je k dispozici na webu www.zdravemesto.brno.cz nebo v informačním centru magistrátu na Malinovského nám. 3. Akce je součást projektu Brno – Zdravé město.

Je přichystána i řada novinek.  Vyznavači vodního sportování se mohou těšit v sobotu 23. září na zážitek z nočního plavání v bazénu za Lužánkami s osvětleným bazénem, umocněný o pohled na záběry z mořského světa. Lužánecký plavecký stadion představí tento den i paddleboarding.

O tom, že smích léčí, zlepšuje zdraví, ale i vztahy v rodině, se můžete přesvědčit ve středu 27. září ve Family Pointu na Josefské ulici, kde jsou připraveny ukázky tzv. smícho-cviků.

Brněnské dny pro zdraví přináší i možnost absolvovat řadu zdravotních vyšetření. V úterý 26. září v odpoledních hodinách bude v Knihovně J. Mahena na Kobližné ulici probíhat měření dioptrií a zjišťování očních vad včetně tupozrakosti a šilhání u dětí. Prostřednictvím krátkých workshopů se zájemci naučí, jak cvičit svůj zrak a dozvědí se, které potraviny prospívají našim očím.

Mendelovo muzeum ve spolupráci s Oddělením Lékařské genetiky FN Brno seznáním s možnostmi diagnostiky genetických onemocnění, o jejichž existenci v rámci rodiny mnohdy vůbec nevíme. Účastníci přednášky si za pomoci odborníků budou moci sestavit svůj vlastní rodokmen.

Součástí jsou i akce zaměřené na zdravou výživu. V sobotu 23. září budou dětem i dospělým na Komenského náměstí k dispozici studenti lékařské fakulty z oboru nutriční terapie. Přítomným nabídnou individuální konzultace včetně měření tělesného tuku v nutriční ambulanci.

Další informace jsou i v tiskové zprávě zde.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.