Přeskočit na obsah

10 dní, 100 akcí pro zdraví Brňanů

19. září 2017

V rámci projektu Brno – Zdravé město se ve dnech od 22. září do 1. října 2017 uskuteční 23. ročník Brněnských dnů pro zdraví. Pro veřejnost je připraveno celkem 100 akcí na podporu zdravého životního stylu – pohybových aktivit, přednášek a seminářů z oblasti zdravé výživy, zdravotního poradenství, aktivního stárnutí a duševního zdraví.

„Smyslem akce je motivovat Brňany k zájmu o to nejcennější, co každý z nás má – vlastní zdraví. Kampaň nabízí akce z mnoha oblastí zdravého životního stylu, do její přípravy jsme zapojili na 70 místních organizací,“ uvedl náměstek primátora města Brna Petr Hladík.

Brněnské dny pro zdraví zahrnují širokou škálu pohybových aktivit, jako je vytrvalostní běh, cyklistika, nordic walking, jóga apod., včetně méně obvyklých sportů v podobě lukostřelby či paddleboardingu.

„Důležité pro nás bylo, aby program nabízel aktivity všem věkovým kategoriím – od dětí až po seniory. Zároveň jsme účastníkům chtěli připravit nevšední zážitky. Proto je v programu zařazeno například noční plavání v osvětleném bazénu za Lužánkami nebo cvičení v jemném bílém písku v nově otevřeném Písečném centru,“ dodal Hladík.

Součástí kampaně je možnost absolvovat řadu zdravotních vyšetření. V úterý 26. září v odpoledních hodinách bude v Knihovně J. Mahena v Brně na Kobližné ulici probíhat měření dioptrií a zjišťování očních vad, a prostřednictvím krátkých workshopů se zájemci naučí, jak cvičit svůj zrak. Odborníci se zde budou věnovat i vyšetření pohybového aparátu.

Mendelovo muzeum ve spolupráci s Oddělením lékařské genetiky FN Brno nabídne seznámení s možnostmi diagnostiky genetických onemocnění. Účastníci přednášky na toto téma si budou moci vytvořit svůj vlastní rodokmen.

Pozornost soustředíme i na téma zdravé výživy. V sobotu 23. září budou dětem i dospělým na Komenského nám. k dispozici studenti Lékařské fakulty, oboru nutriční terapie. Přítomným nabídnou individuální konzultace včetně měření tělesného tuku v nutriční ambulanci a objasní, jak je to se sacharidy v potravinách. Na akci budou představeny rovněž výsledky unikátní evropské studie ELSPAC, která sledovala faktory ovlivňující zdraví brněnských rodin v posledních 20 letech. 

Podrobný program Brněnských dnů pro zdraví je k dispozici na www.zdravemesto.brno.cz.

Mgr. Ivana Draholová
vedoucí Kanceláře Brno – Zdravé město OZ
Magistrát města Brna  
tel.: 542 173 075
e-mail:draholova.ivana@brno.cz
www.zdravemesto.brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.