Začala rekonstrukce Riviéry

  • 22. září 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Začala kompletní přestavba bazénového koryta Koupaliště Riviéra. Úniku vody z betonových bazénů zamezí nerezové vany. Současně bude modernizován celý areál. Nové vodní atrakce vyzkouší návštěvníci již v letní sezóně 2018.

Stavbaři začali s opravami během září. Slavnostní zahájení rekonstrukce se uskutečnilo dnes dopoledne.

Betonové bazény několik let prosakovaly, unikala z nich voda. „Odborné posudky ukázaly, že úniky prodražovaly provoz o statisíce korun ročně. Proto jsme požádali město Brno o dotaci na rekonstrukci,“ uvedl Martin Mikš, generální ředitel městské společnosti STAREZ-SPORT provozující areál.

Investiční dotace ve výši 214 490 000 korun schválilo v červenci zastupitelstvo. 

„Pro město Brno to znamená dlouhodobý přínos. Budu se těšit, až se zde setkáme na kolaudaci,“ uvedl při slavnostním zahájení rekonstrukce primátor Petr Vokřál.

Bazény budou mít nerezové vany. Budou obnoveny také bazénové technologie včetně nových filtrů a stěn koupaliště. Součástí modernizace je i nové řešení betonových chodníčků navazujících na nerezové vany.

Nejatraktivnější součást projektu je stavba tobogánu a skluzavky, jejichž poloha byla navržena uprostřed areálu naproti venkovnímu občerstvení vedle dřevěného mostku. Zábavní atrakce ozdobí i další bazénovou plochu. U zadního hlubokého bazénu vyroste lezecká stěna a nad hladinou lanové prolézačky.

Harmonogram prací je sestaven na deset měsíců.

„Zásadní pro nás je, aby rekonstrukce byla dokončena před zahájením nové sezóny. Návštěvnost nebude ohrožena a lidé se vrátí do nového a atraktivnějšího prostředí. Opravy jsou nutné, jelikož provoz Riviéry byl dlouhodobě nehospodárný. Nyní bude Riviéra vhodná pro celou rodinu, své vyžití zde najdou lidé každého věku,“ dodal 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít