Přeskočit na obsah

Výstavba 25metrového bazénu za Lužánkami začíná, hotovo by mělo být do dvou let

30. září 2021
Slavnostní poklepání základního kamene nového 25metrového bazénu za Lužánkami proběhlo 30. 9. ve 14 hodin. Nový bazén Městského plaveckého stadionu Lužánky by měl pomoci s nedostatkem plaveckých ploch v Brně. Bude doplňovat současný areál s 50metrovým bazénem, který se dočká modernizace a navýšení kapacity šaten. Rekonstrukce čeká i přilehlé parkoviště, pochozí lávku, schodiště a přístupové plochy, které budou bezbariérové.

Nová plovárna bude sloužit nejen sportovcům, ale také veřejnosti. „Brno má málo plaveckých bazénů. S návratem povinného plaveckého výcviku do školních osnov tento problém vyčnívá ještě více. Nyní některé děti dokonce musí jezdit plavat mimo Brno,“ popisuje 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík. Hlavním důvodem výstavby je nedostatek sportovišť pro plaveckou výuku na základních, středních a vysokých školách. „Vedle pětadvacetimetrového bazénu vznikne ještě jeden šestnáctimetrový, který bude sloužit těm nejmenším plavcům a výuce školního plavání,“ doplňuje Hladík.

Zástupci města však doufají, že novým plaveckým bazénem podpoří i nárůst členské základny organizovaného plavání. „Chtěli jsme vybudovat sportoviště, které Brňanům poskytne širokou nabídku plaveckých sportů. V bazénu si budou moci zaplavat děti, zároveň poslouží jako zázemí i vrcholovým sportovcům, a to jak v individuálních, tak kolektivních sportech,“ říká primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nová budova bude propojena se současným plaveckým stadionem z roku 1978. Díky 25metrovým dráhám se v Brně budou moci pořádat mezinárodní plavecké soutěže. „Nový bazén totiž bude sloužit jako rozplavbový, který je při těchto typech soutěží podmínkou. Jeho rozměry proto byly navrženy tak, aby splnily pravidla Mezinárodní plavecké federace,“ vysvětluje radní pro školství a sport Jaroslav Suchý. Bazén bude mít 8 drah o šířce 2,5 metru, hloubka se bude pohybovat od 1,2 do 1,6 metru. U nového bazénu bude navíc k dispozici i tribuna pro 200 osob.

„Výstavba krytého bazénu je jednou z největších sportovních investic tohoto roku. Náklady financuje statutární město Brno s finanční podporou Národní sportovní agentury a jsou vyčísleny na 248 milionů bez DPH (z toho 90 milionů Kč tvoří dotace Národní sportovní agentury). Plánovaná doba ukončení stavebních prací a předání do provozu je v květnu 2023,“ říká Martin Mikš, generální ředitel městské společnosti STAREZ – SPORT, a. s., která je odpovědná za realizaci projektu. Celková částka zahrnuje také náklady na rekonstrukci vstupních prostor, terasy a šaten u stávajícího bazénu. Modernizovány budou přilehlé plochy, chodníky a parkovací místa.

Vizualizace najdete ve starší tiskové zprávě.

Michaela Dittrichová
tisková mluvčí
Tel.: 533 033 800
Mob.: 704 608 908
Křídlovická 34, 603 00 Brno
starez.sportujemevbrne.cz                                                     

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.