Přeskočit na obsah

Město hledá zhotovitele 25metrového bazénu za Lužánkami

22. prosince 2020

Strategický projekt výstavby nového 25metrového bazénu za Lužánkami vstupuje do další fáze. Rada města Brna schválila zahájení zadávacího řízení na tuto veřejnou zakázku.

„V příštím roce na nás čeká jedna z největších sportovních investic ve městě. K současnému 50metrovému bazénu v Lužánkách přibyde nový 25metrový. Díky tomu se na tomto plaveckém stadionu budou moci konat mezinárodní plavecké soutěže a zároveň poslouží k plavání škol a veřejnosti. Pokud vše půjde bez potíží, tak vybraná společnost začne s pracemi v únoru příštího roku. Hotovo by mělo být na podzim 2022,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Výstavbu nového bazénu za Lužánkami považujeme za velmi důležitou. Jedním z hlavních důvodů je obecný nedostatek plaveckých ploch v Brně. Kvůli tomu není uspokojena poptávka po organizovaném plavání ani po plavání veřejnosti. Zároveň v Brně chybí dostatek bazénů pro povinný školní plavecký výcvik a někteří žáci kvůli tomu musí jezdit mimo město. Bazén bude mít 8 plnohodnotných drah a vedle něj bude ještě jeden menší pro děti na výuku plavání. Nový bazén bude v neposlední řadě sloužit také pro rozplavby v rámci různých plaveckých soutěží,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Nový bazén vznikne v místech, kde byl v minulosti školní 16metrový bazén, veslařský trenažér a v prostorech pod nevyužívaným parkem při hlavním vstupu do objektu. Počítá se s tím, že k jeho provozu budou využity stávající technologie (akumulační nádrže, pískové filtry a oběhová čerpadla). „Projekt jsme konzultovali se zástupci plaveckých sportů. Naším cílem je postavit bazén vhodný pro závody plavecké, vodního póla, rozplavby při mezinárodních závodech atd. Rozměry byly upraveny tak, abychom splnili pravidla Mezinárodní plavecké federace,“ přiblížil Jaroslav Suchý, radní pro oblast sportu.

 V rámci stavby budou zrekonstruovány vstupní prostory současného bazénu, terasy, přístupová lávka k ulici Sportovní a částečně také zázemí stávajícího bazénu. Revitalizovány budou přilehlé plochy, chodníky a parkovací místa před bazénem a podél komunikace vedoucí k posilovně. Prostory budou bezbariérové a u nového bazénu bude k dispozici tribuna pro 200 osob.

Předpokládáme, že náklady na výstavbu budou ve výši 205 milionů korun. Částka je v zadávací dokumentaci uvedena jako nejvýše přípustná. Co se týče financování, město si podá žádost o dotaci v programu Národní sportovní agentury. Její maximální výše je 90 milionů a do výše 70 % způsobilých výdajů,“ doplnil Petr Hladík.

Parametry nového 25metrového bazénu

Rozměry bazénové haly

43 x 32,5 m

Výška bazénové haly

4,2 – 6,4 m po nosníky

6,2 – 8,4 m po střechu

Parametry 25 m bazénu

8 drah o šířce 2,5 m

Rozměry 25 m bazénu

25 x 21 m

Hloubka 25 m bazénu

1,2 – 1,6 m

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

 

Vizualizace nového 25metrového bazénu (STAREZ-SPORT)

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.