Volné dny můžete prožít angažovaně, na výstavě nebo na curlingu

  • 25. února 2022
  • 2 minuty čtení
(zob) – Myslet na víkendovou zábavu se zdá být v kontextu, kdy dějiny doslova kráčí v našem nejbližším okolí, takřka nemožné. Je však důležité udržet si psychiku a mysl v co největší pohodě, proto kromě informací, jak pomoci, přinášíme i pravidelný přísun víkendové akcí ve městě Brně.

Aktuální dění na Ukrajině nemůže nikoho nechat klidným. V Brně se bude konat několik akcí, na kterých můžete vyjádřit názor a podpořit válkou sužovanou zemi a její obyvatele. Demonstrace se bude konat v neděli v pravé poledne na Dominikánském náměstí. Vystoupí na ní i primátorka města Brna Markéta Vaňková a Anna Proshko, konzulka Ukrajiny v Brně. Akce jsou pokojným vyjádřením nesouhlasu, proto apelujeme na slušné chování a záměry účastníků. Podpořit Ukrajinu můžete také pomocí sbírky, kterou vyhlásil jak Člověk v tísni, tak například Diecézní charita Brno

Utonulá hvězda je název výstavy Institutu Paměti národa, která se koná na Radnické 10. Na ní se seznámíte s unikátní sbírkou antisemitské propagandy. Expozice mapuje vývoj a podoby fenoménu za první republiky a protektorátu. Protižidovské karikatury jsou prezentovány dohromady s příběhy pamětníku, jenž dobu antisemitské propagandy přežili. 

Galerie Fait od tohoto týdne vystavuje práce tří umělců. Lenka Vítková v expozici První kniha emblémů akcentuje téma vizuálně textového spojení. Promyšlený kurátorský záměr její dílo skládá do labyrintu plného psaného slova a obrazů. Kreslířka Inge Kosková se představuje se svou tvorbou i dílem, které vzniklo přímo v prostoru galerie a výstava Kvalita světla z oddělené sféry a kvalita rotujícího světla Martina Vongreje ukazuje umělce v subtilní poloze. Ve svém díle využívá geometrie barevných bodů v prostoru. 

Neobvyklý zážitek slibuje koncert na brněnské hvězdárně. V sobotu vystoupí Smyčce Pražského filmového orchestru a vezmou vás do kouzelného světa filmové hudby. Hudebníci vyberou to nejlepší z tohoto bohatého žánru a koncertem vás provede dirigent Jiří Korynta.

Netradiční procházku si vychutnáte v zahradě vily Stiassni. S jejím zahradníkem prozkoumáte nejen probouzející se přírodu, ale také netradiční výhledy na vilu i její okolí. 

Zaujal vás curling? Vyrazte v neděli na turnaj přímo pro amatéry. V hale na Lazaretní si zahrajete v týmu i jako samotní hráči. Bližší informace o tom, co na led s sebou najdete na webu. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít