Voda v přehradě má 22 stupňů a je vhodná ke koupání

  • 09. června 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Voda v Brněnské přehradě je ideální ke koupání. Teplota těsně pod hladinou v pátek v poledne přesahovala 22 stupňů Celsia.

Je čistá. Krajská hygienická stanice takto ?označuje kvalitu vody v nádrži. Pravidelně odebírá vzorky na pěti místech přehrady po celou sezónu. Výsledky odběrů pravidelně uveřejňuje zde.

Přitažlivost Brněnské přehrady zvyšuje i skutečnost, že město zlepšuje jeho vybavení na plážích. Mimo jiné včetně grilovacích míst.

Garantem projektu s označením Realizace opatření na Brněnské údolní nádrži v letech 2013-2017 je jako správce vodního díla Povodí Moravy. Začátkem května začala i letos speciální zařízení provzdušňovat nádrž a na jejím přítoku dávkovat v přesně stanovených množstvích síran železitý, který váže mikroorganismy a tím zlepšuje čistotu vody. Povodí Moravy průběžně monitoruje tato opatření. 

Město Brno již dříve vybudovalo na nejexponovanějších místech kolem přehrady nová veřejná WC, převlékárny, sprchy, dětská hřiště a venkovní posilovací stroje.

„Loni na podzim přibyla tři místa pro grilování. Konkrétně na pravém břehu v Rokli, Pod Dymou a na Kozí horce. Podle zájmu lidí si získávají stále větší oblibu. Je to dané tím, že jsou umístěna tak, aby grilující lidé co nejméně rušili ostatní rekreační aktivity na plážích přehrady,“ podotkl náměstek primátora Martin Ander.

Letos k nim přibude čtvrtý tzv. grillpoint na levém kníničském břehu přehrady.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít