Víkendové Brno žije! Konají se komunitní festivaly, setkají se i fandové MHD

  • 22. září 2023
  • 3 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Brno vyhlíží nový víkend, který nabídne plno zajímavých akcí. Uskuteční se například benefiční festival v kontaktním centru, narozeninová oslava kreativního hubu nebo akce na dopravním hřišti zaměřená na bezpečnost dětí v provozu. Naskýtá se však i nespočet dalších možností, jak lze strávit volné chvíle.

Třetí narozeniny slaví v pátek od 13.00 kreativní hub KUMST, který podporuje podnikatele v architektuře, designu, filmu či herním vývoji. Naplánované jsou prohlídky prostor na Údolní 19, debaty i kulturní program. Zároveň se oficiálně otevře herní inkubátor GAMEBAZE. V sobotu pak naváže od 10 do 17 hodin akce Čauko děcka, kde budou ke koupi renovovaný nábytek, textilní i keramické doplňky nebo květiny. Detaily zjistíte zde.

Především pro děti školního věku je určená jedna z akcí Evropského týdne mobility, která se v sobotu koná na komínském dopravním hřišti. Kdo nemá kolo nebo koloběžku (a k nim samozřejmě helmu!), může si ji půjčit na místě. Kolegové z odboru dopravy na vás čekají od 10 do 16 hodin.

V pátek pokračuje také Tmavomodrý festival, který sbližuje děti a mládež se zrakovým hendikepem. Pro veřejnost vystoupí účastníci festivalu společně s dětmi z projektu ZUŠ Open v 15 hodin v parku u Šelepky. Dále vrcholí mezinárodní festival Serial Killer, jenž představuje nejlepší seriálová díla z české i evropské produkce. Promítá se až do neděle – kde a za jaké vstupné najdete na webu.

Unikátní událostí se stane sobotní VlhkáFest 2023. Multižánrový festival hostí kontaktní centrum ve Vlhké ulici, jež třetím rokem pomáhá lidem žijícím na ulici a rizikově konzumujícím alkohol. Výtěžek z akce poputuje právě na podporu centra. Veškeré podrobnosti zmiňuje facebooková událost.


Náplň Evropského týdne mobility. Foto: Marie Schmerková

Sobota přinese také historicky první celorepublikové setkání všech příznivců MHD. V rámci Šotodays 2023 uvidíte na výstavišti přehlídku autobusů z jedenácti českých měst, organizátoři navíc přichystali jízdy autobusů po speciálních trasách. Dopravy se bude ve stejný den týkat i program Evropského týdne mobility. Mezi 10. a 16. hodinou si děti osvěží téma silničního provozu na dětském dopravním hřišti v Komíně. Půjde třeba o poznávačku dopravních značek či jízdu na kole.

Od 14.00 můžete zajít také do zahrady U Řeky na zahradní slavnost s podtitulem Nech brouka žít, kde nechybí komentované prohlídky, ochutnávka plodů ze zahrádek nebo další aktivity pro celou rodinu.

Sportovní dění se bude v sobotu točit kolem domácího zápasu fotbalistů Zbrojovky. V souboji o první místo druholigové tabulky se Brňané utkají s Vyškovem. Hraje se na stadionu v Srbské ulici od 17.00. V neděli pak startuje baseballové mistrovství Evropy, jehož základní skupina C se pořádá v Brně. Více o šampionátu jsme již psali zde.

V neděli začíná mimo jiné i série procházek a přednášek Kam kráčíš, Brno?, které přiblíží budoucnost zásadních projektů města a rozvoj jednotlivých lokalit. Vstup na přednášky i exkurze je zdarma po registraci na webu www.gotobrno.cz/akce/kam-kracis-brno-2023.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít