Brno přivítá nejlepší baseballisty Evropy. Co šampionát nabídne? - Tiskový servis

Brno přivítá nejlepší baseballisty Evropy. Co šampionát nabídne?

  • 21. září 2023
  • 2 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Blíží se začátek vrcholné sportovní akce. Od 24. září do 1. října hostí Česko mistrovství Evropy v baseballu, přičemž jedna ze základních skupin i zápasy play-off se odehrají přímo v Brně. Kromě kvalitních soubojů se můžete těšit také na spoustu doprovodných aktivit.

Přípravný zápas české reprezentace s Nizozemskem před mistrovstvím Evropy 2023. Foto: Lenka Brožová
Přípravný zápas české reprezentace s Nizozemskem před mistrovstvím Evropy 2023. Foto: Lenka Brožová

Česko hostí evropský baseballový šampionát již potřetí – a brněnská základní skupina C bude tentokrát skutečně našlapaná. S nejvyššími ambicemi přijede reprezentace Nizozemska, která je s 24 tituly historicky nejúspěšnějším výběrem Starého kontinentu. Velkému favoritovi se postaví Francouzi, Chorvaté a Ukrajinci.

Všechna utkání skupiny se budou hrát na Městském baseballovém stadionu Brno v Komárově. Dále se na něm uskuteční dvě čtvrtfinále, obě semifinále, bitvy o sedmou a pátou pozici i medailové boje. Stadion se zároveň stane domovem českého týmu při zápasech play-off. Mistrovství zavítá také do Sportovního areálu Hroch v Jundrově, kde se chystají vyřazovací duely o devátou až šestnáctou příčku.


Mistrovství Evropy v baseballu nabídne i bohatý doprovodný program. Foto: Pavel Chorobik

Kromě samotných utkání můžete navštívit také turnajovou fanzónu, jež za přispění města Brna vyroste okolo komárovského areálu. Otevřena bude od 28. září do 1. října mezi 11. a 22. hodinou, případně až do konce posledního střetnutí dne. Na místě si vyzkoušíte disciplíny jako odpal na přesnost, odpal na nadhazovací stroj a hody na rychlost nebo přesnost. Počítá se i s velkoplošnou obrazovkou, kde poběží živý přenos ze hřiště. Vstup do fanzóny je zdarma.

Doprovodný program šampionátu doplní baseballový festival na stadionu Hrochů v Jundrově. Plánují se soutěže, tombola o hodnotné ceny či malování na obličej. Současně můžete otestovat své dovednosti v korfbale, zorbingu, letním biatlonu nebo americkém fotbale. Hroší festival se koná v termínu 28.–30. září a aktuální informace o něm naleznete zde.

Turnaj startuje už tuto neděli, nový mistr Evropy bude znám o týden později. Kompletní rozpis i vstupenky najdete na webu www.eurobaseball2023.com.

Další články z rubriky