Přeskočit na obsah

Více toalet a šaten na Riviéře. Budou dočasně v montovaných stavbách

22. prosince 2021

Až pominou proticovidová opatření, je šance, že se Brňané vrátí na koupaliště Riviéra opět v hojném počtu. Před pandemií zde roční návštěvnost dosahovala až 140 tisíc lidí. Město Brno by rádo zrekonstruovalo hlavní budovu, aby se v areálu zlepšila dostupnost WC, přibyly prostory pro občerstvení a také zbrusu nový saunový svět. Díky němu by se sem dalo chodit po celý rok. Než se s rekonstrukcí začne, bude potřeba vyřešit více toalet a šaten provizorně. Jako nejefektivnější bylo vyhodnoceno pořízení 6 montovaných staveb.

Zpracování kompletní projektové dokumentace rekonstrukce hlavní budovy zajistí provozovatel koupaliště Riviéra, městská společnost Starez-Sport. Více informací najdete zde.

Brněnští radní 20. prosince 2021 vzali na vědomí návrh provizorního řešení obslužnosti koupaliště od letní sezony 2022 a souhlasili s pořízením 6 mobilních zařízení z individuální investiční dotace z rozpočtu města Brna na příští rok.

„Začne se projektovat nová hlavní budova na Riviéře a do doby její výstavby zajistí město Brno sociální zařízení formou montované stavby. Je potřeba řešit zvýšení počtu především toalet a převlékáren, případně také občerstvení. Byly posuzovány dvě varianty, jednak pořízení mobilních zařízení, jednak přeměna nyní nevyužívaných prostor ve 2. patře hlavní budovy. Pokud si ale představíme, že budou lidé kvůli záchodu muset vyběhnout do 2. patra, je celkem jasné, že zájem o takové sociální zázemí nebude velký. Navíc by tato oprava stála asi 4 miliony korun a při rekonstrukci hlavní budovy by investice přišla vniveč. Proto Starez-Sport přistoupí ke koupi montovaných staveb,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Pořízeny budou 2 sanitární buňky pro ženy, 2 pro muže a 2 univerzální, v nichž mohou být šatny nebo stravovací provoz. Jejich cena včetně napojení na elektřinu, vodu a kanalizaci činí 1,66 milionu korun bez DPH. Buňky budou využity i po dobu rekonstrukce hlavní budovy tak, aby nebyl provoz koupaliště v letní sezoně přerušen.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.