Přeskočit na obsah

Na koupališti Riviéra město opraví zázemí pro návštěvníky

10. listopadu 2021

V červnu 2018 byly na koupališti Riviéra dokončeny opravy bazénů a okolí. Nyní radní souhlasili se zpracováním projektové dokumentace na rekonstrukci hlavní budovy.

Areál koupaliště Riviéra provozuje městská společnost STAREZ-SPORT. Ta také zajistí zpracování kompletní projektové dokumentace rekonstrukce hlavní budovy.

Po rekonstrukci hlavní budovy se tak rozšíří kapacita sociálního zázemí, zvýší se nabídka a úroveň gastro provozů, a navíc bude možné plně bezbariérovou budovu využívat celoročně. „Vzhledem k novému dispozičnímu uspořádání dojde ke zvětšení celkové podlahové plochy ze současných 2406 m2 na 4380 m2. Díky tomu bude možné navýšit tolik potřebnou kapacitu hygienického zázemí koupaliště odpovídající potřebám čtyř tisíc návštěvníků. Co se týká gastro provozů, tady počítáme až se čtyřmi samostatnými provozy na ploše 500 m2 a na dalších 900 m2 bude nový saunový svět. V budově nebude chybět ani dětská herna, prostor pro maminky s dětmi nebo variabilní víceúčelové sály. Počítáme i s prostory pro kanceláře střediska nebo případné nájemce. Na nově zbudované části střechy o velikosti 300–350 m2 pak je možné umístit fotovoltaické panely,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík a pokračoval: „Nabízí se také možnost vybudování sedmnácti parkovacích míst v sousedním Areálu dopravní výchovy, která by sloužila mimo letní sezónu koupaliště například i pro návštěvníky saunového světa.“

„Samotná realizace by mohla být zahájena v roce 2023. Navýšení kapacit sociálního zázemí je však nutné vyřešit už pro letní sezónu 2022, proto další toalety, převlékárny, sprchy nebo občerstvení dočasně vyřešíme pomocí mobilních staveb,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Vizualizace: STAREZ-SPORT, a. s.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e–mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.