Přeskočit na obsah

Na koupališti Riviéra město opraví zázemí pro návštěvníky

10. listopadu 2021
V červnu 2018 byly na koupališti Riviéra dokončeny opravy bazénů a okolí. Nyní radní souhlasili se zpracováním projektové dokumentace na rekonstrukci hlavní budovy.

Areál koupaliště Riviéra provozuje městská společnost STAREZ-SPORT. Ta také zajistí zpracování kompletní projektové dokumentace rekonstrukce hlavní budovy.

Po rekonstrukci hlavní budovy se tak rozšíří kapacita sociálního zázemí, zvýší se nabídka a úroveň gastro provozů, a navíc bude možné plně bezbariérovou budovu využívat celoročně. „Vzhledem k novému dispozičnímu uspořádání dojde ke zvětšení celkové podlahové plochy ze současných 2406 m2 na 4380 m2. Díky tomu bude možné navýšit tolik potřebnou kapacitu hygienického zázemí koupaliště odpovídající potřebám čtyř tisíc návštěvníků. Co se týká gastro provozů, tady počítáme až se čtyřmi samostatnými provozy na ploše 500 m2 a na dalších 900 m2 bude nový saunový svět. V budově nebude chybět ani dětská herna, prostor pro maminky s dětmi nebo variabilní víceúčelové sály. Počítáme i s prostory pro kanceláře střediska nebo případné nájemce. Na nově zbudované části střechy o velikosti 300–350 m2 pak je možné umístit fotovoltaické panely,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík a pokračoval: „Nabízí se také možnost vybudování sedmnácti parkovacích míst v sousedním Areálu dopravní výchovy, která by sloužila mimo letní sezónu koupaliště například i pro návštěvníky saunového světa.“

„Samotná realizace by mohla být zahájena v roce 2023. Navýšení kapacit sociálního zázemí je však nutné vyřešit už pro letní sezónu 2022, proto další toalety, převlékárny, sprchy nebo občerstvení dočasně vyřešíme pomocí mobilních staveb,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Vizualizace: STAREZ-SPORT, a. s.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e–mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.