Přeskočit na obsah

V neděli začínají platit nové jízdní řády v MHD

10. prosince 2021 2 minuty čtení
(ral) - Stejně jako další železniční a silniční dopravci, i brněnský dopravní podnik obnovuje v prosinci své jízdní řády. Celostátním termínem pro vydání nových je letos neděle 12. prosince. Už od nadcházejícího víkendu tedy na Brňany čekají změny v odjezdech MHD nebo v četnosti nízkopodlažních spojů. Vlastní dopravní režim budou mít i blížící se vánoční svátky.

Výluka tramvají na Tomkově náměstí v neděli skončí a linka 4 se vrátí na svou původní trasu do Obřan. Linka x4 v návaznosti na to ukončí svůj provoz. K běžné trase se vrací také linky 31 a 78, které se musely přizpůsobit rekonstrukci ulice Tuřanka. 

Posilové linky 63 a 74 provozované ve špičkách pracovních dnů budou zrušeny, rozhodl DPMB na základě reálného množství cestujících. Posílí ale souběžnou autobusovou linku 64 a v ranní špičce navíc pojedou posilové spoje z Chrlic, které budou z Komárově pokračovat jako linka 67 (směrem na centrum a Jundrov).

V nepracovní dny nově pojedou „rozjezdy“ až do 7.00. Mezi 5. a 7. ranní budou jezdit vždy v půl a v celou a k tomu je doplní vybrané spoje na denních linkách tramvají 1, 2, 4, 6, 8, 9, 10, 12 a některých linek trolejbusů nebo autobusů.

Podrobnější informace najdete na webu DPMB.

Připomínáme, že v neděli 12. startuje také velká vlaková výluka ovlivňující cestování na sever od Brna (podrobněji jsme psali zde). V souvislosti s náhradní autobusovou dopravou dojde ke změně nástupišť v prostoru autobusového nádraží v ulici Benešova. Linka 47 bude pro výstup i nástup obsluhovat zastávku linky 82 na silnici, linka E76 bude odjíždět z dočasného stanoviště na odstavné ploše autobusů.

V prázdninovém režimu

Během vánočních prázdnin pojedou linky 1 až 84 v prázdninovém režimu. Termínový rozsah této změny ještě dopravní podnik upřesní. Na Štědrý den budou denní linky jezdit zhruba do 15 hodin podle jízdního řádu pro sobotu, po 16. hodině postupně ukončí provoz a vystřídají je linky noční. Ty budou z hlavního nádraží vyjíždět v 17.00, 17.30, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30 a dále v běžném nočním režimu až do 7.00 dalšího dne. 

Na Silvestra bude režim obdobný, linky se budou opět řídit jízdním řádem pro sobotu, rozjezdy je tentokrát nahradí až od 21.00. Z hlavního nádraží pak do 23.00 vyjedou každou půlhodinu a následně pojedou podle běžného řádu až do 7.00. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.