Přeskočit na obsah

V centru přibyly značky s oranžovým pruhem. Na režimu parkování se nic nemění

22. ledna 2019 1 minuta čtení
(rek) - Město Brno vyhovělo legislativním požadavkům a připomínkám vznesených z Jihomoravského kraje. V historickém centru města tak v rámci systému rezidentního parkování přibyly značky s oranžovým pruhem, ten se však týká pouze institucí sídlících v centru města. Na režimu parkování se nic nemění, do centra i nadále mohou vjíždět pouze řidiči s platným oprávněním k vjezdu.

Nové značky se začaly v historickém jádru města, označovaném v rámci systému rezidentního parkování jako oblast 1-01, objevovat od ledna. Oranžový pruh v jiných oblastech značí místa, která jsou vyhrazena pro parkování návštěvníků. Historické jádro má v tomto směru výjimku, vjíždět do něj mohou jen lidé se speciálním oprávněním.

Oranžový pruh se v historickém centru města týká institucí, které byly dosud brány jako abonenti, ale z hlediska legislativy abonenty být nemohou. Změna je pouze formální, všechna pravidla pro vjezd i parkování v centru platí jako dosud.  

Současně připravuje vedení města změny v systému rezidentního parkování, které by měly systém zjednodušit předtím, než se začne rozšiřovat do dalších oblastí ve městě. Změny by měly být připraveny letos na jaře. 

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.