Přeskočit na obsah

V Brně začíná mistrovství republiky v atletice. Závodit se bude i na náměstí Svobody

26. července 2019 2 minuty čtení
(fpo, mad) – Nejlepší čeští atleti se utkají o tituly na mistrovství, které se dnes a zítra odehraje v Brně. Závodníci budou bojovat nejen o medaile, ale také o splnění nominačních požadavků pro start na říjnovém mistrovství světa v katarském Dauhá i na olympijských hrách v Tokiu 2020. Hlavní část soutěže se odehraje na stadionu Pod Palackého vrchem. Divácky atraktivní bude dnešní soutěž výškařek na náměstí Svobody.

Akce se uskuteční od 26. do 27. července, kdy diváci zhlédnou celou řadu atletických disciplín. Představí se v nich česká špička, například čtvrtkař Pavel Maslák či překážkářka Zuzana Hejnová. Z brněnských odchovanců nastoupí třeba sprinter Jan Veleba nebo dálkař Radek Juška. „Těším se na oštěp v podání žen. Bude to nejen velký návrat královny české atletiky Barbory Špotákové, ale i souboj s Nikolou Ogrodníkovou, která zastupuje mladou generaci,“ uvedl organizátor Jiří Proch. Klání oštěpařek se uskuteční v sobotu v 15:30. „Ženský skok vysoký proběhne na náměstí Svobody dnes v podvečer. Bude zde postaven celý výškařský sektor i s tribunami,“ upozorňuje. Vstup na tento závod (začínající v 18.45) bude zdarma.

Součástí mistrovství je doprovodný program, který má co nabídnout i dětem. „V rámci projektu Atletika pro děti si nejmenší pod heslem »Běhej, skákej, házej rád, atletem se můžeš stát« vyzkouší základy atletických disciplín. Běh, skok, hod, to jsou všestranné pohybové aktivity, které jsou základem pro atletiku i mnoho jiných sportů,“ vysvětluje Proch.

Kompletní program a také možnost nákupu vstupenek najdete na webu www.mistrakjakbrno.cz

Mohlo by vás dále zajímat

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie. Foto: Internetová encyklopedie dějin Brna
Starobrněnský klášter slaví 700 let

Stavba kláštera jako vykoupení z pozemských hříchů. I takto – poněkud bulvárně – bychom se mohli dívat na vznik starobrněnského kláštera cisterciaček. Jeho zakladatelka a donátorka královna Eliška Rejčka byla žena s pozoruhodným osudem. Její životní kroky by budily pozornost i nyní, natož ve středověkých českých zemích.

Tunel na Žabovřeské. Foto: Marie Schmerková
Velký městský okruh se rozrůstá, pracuje se na třech úsecích

Neustálé čekání v zácpách nemá nikdo rád. Jak ale pomoci plynulejší dopravě v Brně, když aut je stále více a ulice nelze nafouknout? Jedním z řešení je vybudování velkého městského okruhu (VMO). Aktuálně se pracuje hned na třech úsecích. Po jejich dokončení sice zatím nebude hotový celý okruh, ale řidičům i tak prospějí.

Povalená dopravní značka na Husově. Foto: MMB
BRŇÁCI a Brňačky, udělejte něco PRO BRNO

I když je oficiální název aplikace Brňáci pro Brno z dnešního pohledu genderově nekorektní, ona sama obyvatelům všech pohlaví dělá dobrou službu. Už 13 let jim umožňuje, aby jednoduše z mobilu nebo z počítače nahlásili závady, na které ve městě narazili, ať už jde o uvolněné dlaždice v chodníku, výmol v silnici, rozbujelou zeleň bránící ve výhledu, nebo blikající lampu.

Zahrady vil Tugendhat a Löw-Beer jsou nově průchozí zdarma. Foto: Marie Schmerková
Vyšel květnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Od začátku května opět pojede tramvaj číslo 1 do Bystrce. O víkendu 13. a 14. května se otevře více než sto běžně nepřístupných míst při festivalu Open House Brno. A do 15. května je možné přihlásit nápad na zlepšení života ve městě do participativního rozpočtu Dáme na vás.

Nejnovější články

Brněnské výstaviště, foto: M. Schmerková
Výstaviště slaví 95 let. Vyrazte prozkoumat brněnskou veletržní chloubu

Hlavním tahákem nadcházejícího víkendu jsou bezesporu oslavy 95 let brněnského výstaviště. Neváhejte s návštěvou, program je opravdu bohatý. Dále začíná také festival Provázek open, který potrvá až do června. K návštěvě zvou i dopravní hřiště v Komíně a Řečkovicích – chystá se zde speciální program pro děti.

Do Brna se sjeli zástupci dvanácti měst, aby sdíleli své zkušenosti a příklady dobré praxe a načerpali novou inspiraci.  Foto: M. Schmerková
Jak na životní prostředí? Zkušenosti z celého světa se sdílely v Brně

Zelená infrastruktura, údržba zeleně nebo energetika – i tato témata zahrnoval městem organizovaný mezinárodní workshop nazvaný příznačně Den partnerských měst. Do Brna se sjeli zástupci dvanácti měst, aby sdíleli své zkušenosti a příklady dobré praxe a načerpali novou inspiraci.  

Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat? Zdroj: MMB
Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat?

Koupaliště Riviéra zahajuje sezónu v sobotu 27. května. Zároveň jsou v plném proudu práce na přilehlém úseku velkého městského okruhu. Návštěvníci tak nebudou moci využívat obvyklá parkovací místa ani zastávky MHD. 

Zootechnička s medvíďaty, archiv Zoo Brno
Poznejte sedm desetiletí Zoo Brno ve fotografiích v Urban centru

Za odpočinkem i zvířaty chodí lidé do brněnské zoo od roku 1953. Jak se zahrada za 70 let proměnila, mapuje výstava historických i současných fotografií, kterou můžete až do 10. července navštívit v Urban centru na Mečové.