V Brně začíná mistrovství republiky v atletice. Závodit se bude i na náměstí Svobody - Tiskový servis

V Brně začíná mistrovství republiky v atletice. Závodit se bude i na náměstí Svobody

  • 26. července 2019
  • 2 minuty čtení

(fpo, mad) – Nejlepší čeští atleti se utkají o tituly na mistrovství, které se dnes a zítra odehraje v Brně. Závodníci budou bojovat nejen o medaile, ale také o splnění nominačních požadavků pro start na říjnovém mistrovství světa v katarském Dauhá i na olympijských hrách v Tokiu 2020. Hlavní část soutěže se odehraje na stadionu Pod Palackého vrchem. Divácky atraktivní bude dnešní soutěž výškařek na náměstí Svobody.

V Brně začíná mistrovství republiky v atletice. Závodit se bude i na náměstí Svobody

V Brně začíná mistrovství republiky v atletice. Závodit se bude i na náměstí Svobody

Akce se uskuteční od 26. do 27. července, kdy diváci zhlédnou celou řadu atletických disciplín. Představí se v nich česká špička, například čtvrtkař Pavel Maslák či překážkářka Zuzana Hejnová. Z brněnských odchovanců nastoupí třeba sprinter Jan Veleba nebo dálkař Radek Juška. „Těším se na oštěp v podání žen. Bude to nejen velký návrat královny české atletiky Barbory Špotákové, ale i souboj s Nikolou Ogrodníkovou, která zastupuje mladou generaci,“ uvedl organizátor Jiří Proch. Klání oštěpařek se uskuteční v sobotu v 15:30. „Ženský skok vysoký proběhne na náměstí Svobody dnes v podvečer. Bude zde postaven celý výškařský sektor i s tribunami,“ upozorňuje. Vstup na tento závod (začínající v 18.45) bude zdarma.

Součástí mistrovství je doprovodný program, který má co nabídnout i dětem. „V rámci projektu Atletika pro děti si nejmenší pod heslem »Běhej, skákej, házej rád, atletem se můžeš stát« vyzkouší základy atletických disciplín. Běh, skok, hod, to jsou všestranné pohybové aktivity, které jsou základem pro atletiku i mnoho jiných sportů,“ vysvětluje Proch.

Kompletní program a také možnost nákupu vstupenek najdete na webu www.mistrakjakbrno.cz

Další články z rubriky