Přeskočit na obsah

Úpravy stadionu na Srbské mohou začít

18. května 2022
S postupem brněnské Zbrojovky do první fotbalové ligy čekají stadion na Srbské úpravy. Díky nim bude sportoviště vyhovovat požadavkům Fotbalové asociace ČR pro nejvyšší soutěž a pořádání mezinárodních utkání.

„Z naplánovaných prací na Srbské přijde na řadu jako první oprava umělého osvětlení. Na dnešním zasedání jsme vybrali společnost, která podala nejvýhodnější nabídku na tuto zakázku. Celkem budou opravy osvětlení stát cca 746 tisíc korun bez DPH. Další zakázkou, kterou se Rada města zabývala, je dodávka vířivky, která je nezbytná pro regeneraci sportovců. Tím bude splněna podmínka pro pořádání mezinárodních fotbalových utkání na mládežnické úrovni,“ uvedl Jaroslav Suchý, radní pro oblast sportu

Rada města Brna vybrala pro opravu umělého osvětlení společnost AZW, a. s. 

Pro dodání vířivky byla jako nejvýhodnější nabídka vyhodnocena ta od společnosti CARETTA SPA CZ, s. r. o. Pořízení bude stát 783 tisíc korun.

O dalších zamýšlených úpravách stadionu se dočtete v tiskové zprávě z 12. května 2022:  https://www.brno.cz/brno-aktualne/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/a/stadion-na-srbske-se-pripravuje-na-prvni-ligu/

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.