Přeskočit na obsah

Úpravy stadionu na Srbské mohou začít

18. května 2022

S postupem brněnské Zbrojovky do první fotbalové ligy čekají stadion na Srbské úpravy. Díky nim bude sportoviště vyhovovat požadavkům Fotbalové asociace ČR pro nejvyšší soutěž a pořádání mezinárodních utkání.

„Z naplánovaných prací na Srbské přijde na řadu jako první oprava umělého osvětlení. Na dnešním zasedání jsme vybrali společnost, která podala nejvýhodnější nabídku na tuto zakázku. Celkem budou opravy osvětlení stát cca 746 tisíc korun bez DPH. Další zakázkou, kterou se Rada města zabývala, je dodávka vířivky, která je nezbytná pro regeneraci sportovců. Tím bude splněna podmínka pro pořádání mezinárodních fotbalových utkání na mládežnické úrovni,“ uvedl Jaroslav Suchý, radní pro oblast sportu

Rada města Brna vybrala pro opravu umělého osvětlení společnost AZW, a. s. 

Pro dodání vířivky byla jako nejvýhodnější nabídka vyhodnocena ta od společnosti CARETTA SPA CZ, s. r. o. Pořízení bude stát 783 tisíc korun.

O dalších zamýšlených úpravách stadionu se dočtete v tiskové zprávě z 12. května 2022:  https://www.brno.cz/brno-aktualne/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/a/stadion-na-srbske-se-pripravuje-na-prvni-ligu/

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.