Přeskočit na obsah

Učitelé oslaví na konci března svůj svátek. Brno vzdá hold všem pedagogům, rodičům a dětem

25. března 2021

Na 28. března, tedy na den výročí narození Jana Amose Komenského, připadá každoročně Den učitelů. Město Brno letos připravilo sérii akcí, kterými chce vzdát poctu učitelům a také všem ostatním, kteří se v dnešní době podílejí na vzdělávání dětí.

Poslední rok byl složitý pro celou společnost a pandemie ovlivnila životy každého z nás. Jedním z prvních vládních opatření v boji proti šíření covidu-19 bylo zavření škol. Rodiče, žáci a učitelé najednou stáli před situací, kterou nikdy nezažili a nebyli na ni připraveni. S novými podněty a podmínkami se vypořádali, jak nejlépe mohli. Změnili formu výuky a mnohdy obětovali část svého volného času, aby zajistili žákům náležité vzdělání. Rádi bychom učitelům a také rodičům, kteří se podílejí na vzdělávání dětí, poděkovali za jejich odhodlání a sílu, a to kampaní v rádiích, vozech MHD nebo nasvícením Mahenova divadla načerveno,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Práci učitelů oceňuje i 1. náměstek primátorky Petr Hladík, pod nějž spadá oblast školství: „Od začátku pandemie jsme v téměř každodenním kontaktu s řediteli škol a jejich pedagogy. Naší snahou bylo reagovat na nepředvídatelná vládní opatření co nejrychleji a nejefektivněji. Obdivuji, s jakým nasazením se učitelé dokázali vyrovnat s tak radikální změnou stylu výuky. Rád bych jim poděkoval hlavně za to, jak dobře zvládají to, že musí vzdělávat své žáky pouze distančně, bez osobního kontaktu. U příležitosti Dne učitelů chceme vzdát hold především pedagogům, ale také všem, kteří se dětem věnují, sérií symbolických akcí: poděkováním v rádiích a na obrazovkách ve vozech dopravního podniku a budovách magistrátu, Mahenovo divadlo bude od neděle 28. března na tři dny nasvíceno načerveno, z brněnského časostroje na náměstí Svobody vypadne na Den učitelů speciální kulička.“

Díky zapojení Dopravního podniku města Brna do kampaně využije magistrát reklamní prostor na LCD obrazovkách ve vozech MHD a v sídle společnosti na Novobranské zdarma.

Tradiční akcí, která se měla uskutečnit 30. března 2021, mělo být slavnostní vyhlášení Učitele roku. To bude vzhledem k nepříznivé situaci přesunuto na červen. 

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

 

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.