Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: závěr Festivalu RE:PUBLIKA, premiéra Riviéry, tramvaje, letadla, folklor i cyklistika

15. června 2018 2 minuty čtení
(ik) – Festival RE:PUBLIKA, otevření Koupaliště Riviéra, dopravní nostalgie, přehlídka letadel, folklor i prestižní závod dráhových cyklistů jsou tipy na tento víkend.

Festival RE:PUBLIKA reflektující 100. výročí založení Československa vyvrcholí o víkendu na výstavišti. Na pořadu jsou nevšední seznamka Čechů a Slováků, kulturní představení i závěrečný ohňostroj Ignis Brunensis. Lidé mohou navštívit také jednotlivé stálé expozice. O festivalu informuje i včerejší článek tohoto webu.

Nové, modernější, příjemnější. Koupaliště Riviéra otevírá letošní letní sezonu ve zbrusu novém hávu. Po desetiměsíční rekonstrukci přivítá první návštěvníky v sobotu od 9 hodin.

Nádvoří Špilberku a Nové radnice patří v závěru týdne českému a slovenskému folkloru. 21. ročník festivalu F SCÉNA vyvrcholí v neděli. Program najdete zde.

V sobotu dopoledne lidé mohou obdivovat historická vozidla brněnské veřejné dopravy na náměstí Svobody. "Přibližně od dvanácti hodin pak tyto tramvaje, autobusy a trolejbusy zajistí dopravu, zejména do vozovny Medlánky. Po speciální trase s výchozím bodem na náměstí Svobody pojede v sobotu i v neděli parní tramvaj Caroline," uvedla mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová.

V neděli se uskuteční druhý ročník Brněnského pikniku v Lužánkách. Od 11 hodin se mohou návštěvníci těšit nejen na širokou nabídku jídla a pití v piknikové tržnici, ale i na program zaměřený na sportovní, kulinářské a kulturní vyžití pro děti i dospělé.

Na velodromu u výstaviště je na pořadu Grand Prix v dráhové cyklistice. Startovat bude 202 závodníků ze 24 zemí, a to včetně čtyřnásobné olympijské vítězky Laury Kennyové z Velké Británie. Závody začínají v sobotu i v neděli v 10 hodin.

Další tipy najdete i na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.