Tipy na víkend: závěr Festivalu RE:PUBLIKA, premiéra Riviéry, tramvaje, letadla, folklor i cyklistika

  • 15. června 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Festival RE:PUBLIKA, otevření Koupaliště Riviéra, dopravní nostalgie, přehlídka letadel, folklor i prestižní závod dráhových cyklistů jsou tipy na tento víkend.

Festival RE:PUBLIKA reflektující 100. výročí založení Československa vyvrcholí o víkendu na výstavišti. Na pořadu jsou nevšední seznamka Čechů a Slováků, kulturní představení i závěrečný ohňostroj Ignis Brunensis. Lidé mohou navštívit také jednotlivé stálé expozice. O festivalu informuje i včerejší článek tohoto webu.

Nové, modernější, příjemnější. Koupaliště Riviéra otevírá letošní letní sezonu ve zbrusu novém hávu. Po desetiměsíční rekonstrukci přivítá první návštěvníky v sobotu od 9 hodin.

Nádvoří Špilberku a Nové radnice patří v závěru týdne českému a slovenskému folkloru. 21. ročník festivalu F SCÉNA vyvrcholí v neděli. Program najdete zde.

V sobotu dopoledne lidé mohou obdivovat historická vozidla brněnské veřejné dopravy na náměstí Svobody. "Přibližně od dvanácti hodin pak tyto tramvaje, autobusy a trolejbusy zajistí dopravu, zejména do vozovny Medlánky. Po speciální trase s výchozím bodem na náměstí Svobody pojede v sobotu i v neděli parní tramvaj Caroline," uvedla mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová.

V neděli se uskuteční druhý ročník Brněnského pikniku v Lužánkách. Od 11 hodin se mohou návštěvníci těšit nejen na širokou nabídku jídla a pití v piknikové tržnici, ale i na program zaměřený na sportovní, kulinářské a kulturní vyžití pro děti i dospělé.

Na velodromu u výstaviště je na pořadu Grand Prix v dráhové cyklistice. Startovat bude 202 závodníků ze 24 zemí, a to včetně čtyřnásobné olympijské vítězky Laury Kennyové z Velké Británie. Závody začínají v sobotu i v neděli v 10 hodin.

Další tipy najdete i na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít