Přeskočit na obsah

Finále RE:PUBLIKY: Největší čs. rande, Ignis Brunensis a Anna K

14. června 2018 2 minuty čtení
(ral) – Už jen desítky hodin zbývají na návštěvu Festivalu RE:PUBLIKA. Během nich se tu uskuteční Největší československé rande, na pódiu se představí kapela Buty nebo Michal Hrůza a dostaví se sportovní legendy Karel Loprais nebo Šárka Kašpárková. Návštěvníci nepřijdou ani o závěrečný ohňostroj Ignis Brunensis, budou ho moci pozorovat přímo z areálu. Výstaviště definitivně uzavře své brány v neděli večer.

Výstavy, koncerty, divadla, promítání filmů, autorská čtení, besedy. Nabitý program RE:PUBLIKY vstupuje do posledního víkendu. A pokud nemáte s kým jít, vyrazte sami. Finále RE:PUBLIKY se totiž ponese v duchu nových setkání a navázání vztahů, které přetrvají i po festivalu. Kdo je novým příležitostem otevřený, může si v infostánku za hlavním vchodem vyzvednout červený náramek. Pak už se stačí jen rozhlížet. Brněnská umělkyně Kateřina Šedá jmenovitě oslovila 1918 mužů a žen ze seznamek a připravila pro ně v pavilonu G2 „Největší československé rande“. Co se na něm bude dít, zůstává ostatně jako při každém rande obestřeno tajemstvím. 

Rozloučit se s festivalovou stagí můžete v rytmu Buty (pá 20.00), Anny K (so 20.00) nebo Michala Hrůzy (ne 18.00). V Re:lax zóně potkáte šestinásobného vítěze automobilových závodů Rallye Dakar v kategorii kamionů Karla Lopraise (pá 12.00), nejlepšího lezce světa Adama Ondru (pá 14.00) nebo mistryni světa v atletice Šárku Kašpárkovou (so 12.00).

V sobotu v 19.00 vypukne legendární Pecha Kucha Night. Formát těchto konferencí je založen na principu 20x20, čili každý vystupující může mít ve své prezentaci 20 snímků a věnovat 20 vteřin komentáři každého z nich. Na téma Manuál výstaviště promluví v tomto duchu 12 odborníků. 

Posledních pár dní si můžete vychutnat i stálé části festivalu, například speciální audiovizuální projekci Má vlast zblízka a nahlas. Po setmění rozzáří výstaviště světelná show SIGNAL festivalu a v sobotu i proslulé brněnské ohňostroje v rámci Ignis Brunensis.

Mohlo by vás dále zajímat

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží
Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.