Finále RE:PUBLIKY: Největší čs. rande, Ignis Brunensis a Anna K - Tiskový servis

Finále RE:PUBLIKY: Největší čs. rande, Ignis Brunensis a Anna K

  • 14. června 2018
  • 2 minuty čtení

(ral) – Už jen desítky hodin zbývají na návštěvu Festivalu RE:PUBLIKA. Během nich se tu uskuteční Největší československé rande, na pódiu se představí kapela Buty nebo Michal Hrůza a dostaví se sportovní legendy Karel Loprais nebo Šárka Kašpárková. Návštěvníci nepřijdou ani o závěrečný ohňostroj Ignis Brunensis, budou ho moci pozorovat přímo z areálu. Výstaviště definitivně uzavře své brány v neděli večer.

Výstavy, koncerty, divadla, promítání filmů, autorská čtení, besedy. Nabitý program RE:PUBLIKY vstupuje do posledního víkendu. A pokud nemáte s kým jít, vyrazte sami. Finále RE:PUBLIKY se totiž ponese v duchu nových setkání a navázání vztahů, které přetrvají i po festivalu. Kdo je novým příležitostem otevřený, může si v infostánku za hlavním vchodem vyzvednout červený náramek. Pak už se stačí jen rozhlížet. Brněnská umělkyně Kateřina Šedá jmenovitě oslovila 1918 mužů a žen ze seznamek a připravila pro ně v pavilonu G2 „Největší československé rande“. Co se na něm bude dít, zůstává ostatně jako při každém rande obestřeno tajemstvím. 

Rozloučit se s festivalovou stagí můžete v rytmu Buty (pá 20.00), Anny K (so 20.00) nebo Michala Hrůzy (ne 18.00). V Re:lax zóně potkáte šestinásobného vítěze automobilových závodů Rallye Dakar v kategorii kamionů Karla Lopraise (pá 12.00), nejlepšího lezce světa Adama Ondru (pá 14.00) nebo mistryni světa v atletice Šárku Kašpárkovou (so 12.00).

V sobotu v 19.00 vypukne legendární Pecha Kucha Night. Formát těchto konferencí je založen na principu 20x20, čili každý vystupující může mít ve své prezentaci 20 snímků a věnovat 20 vteřin komentáři každého z nich. Na téma Manuál výstaviště promluví v tomto duchu 12 odborníků. 

Posledních pár dní si můžete vychutnat i stálé části festivalu, například speciální audiovizuální projekci Má vlast zblízka a nahlas. Po setmění rozzáří výstaviště světelná show SIGNAL festivalu a v sobotu i proslulé brněnské ohňostroje v rámci Ignis Brunensis.

Další články z rubriky