Tipy na víkend: Tmavomodrý festival, zajímavé jídlo, zasazení lípy a běh

  • 11. května 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Tmavomodrý festival, Férová snídaně, Meetingfest, extrémní pokrmy, vzpomenutí Olgy Havlové i běh u přehrady jsou tipy na tento víkend.

29. ročník Tmavomodrého festivalu přibližuje život lidí s hendikepem. Setkají se při něm nevidomá a slabozraká mládež. Je na pořadu dnes od 10 hodin až do večera. V Sále Břetislava Bakaly budou zpívat, hrát a tančit nevidomé děti. Na Moravském náměstí v rámci Tmavomodrého dne si vidící lidé mohou vyzkoušet, jaké překážky musejí překonávat nevidomí a slabozrací při každodenním životě. Od 19 hodin je na nádvoří Staré radnice na pořadu tančírek pod Tmavomodrým nebem.

Dnes na náměstí Svobody začne ve 14 hodin Meetingfest, který je součástí 3. ročníku festivalu Meeting Brno. Jeho hlavním cílem je vytvořit prostor pro setkávání lidí různých kultur a názorů. Meetingfest věnovaný dobrému jídlu a pití vyvrcholí v sobotu večer. Vstupné se neplatí.

V sobotu od 10 hodin bude pod Špilberkem Férová snídaně. Účastníci si přinesou vlastní dobroty, ať už fairtradové nebo lokální. Může to být fairtradový čaj či káva, koláč s fairtradovým cukrem a kakaem.

Vůně jídla zaplní v sobotu i lužánecký park, kde se od 10 hodin koná Extrem food festival. V nabídce bude i smažený hmyz, steak z krokodýla nebo hadí maso. A také delikatesy oblíbené francouzskými králi. V další části parku se uskuteční kuchařské klání o nejlepší letošní guláš.

Letos by se Olga Havlová dožila 85 let. Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové při této příležitosti organizuje vysazení 85 stromů dobré vůle po celé ČR. Jeden z těchto stromů bude vysazen v sobotu v Lužánkách. Akce začíná v 11 hodin nedaleko vstupu do parku z Pionýrské ulice.

V sobotu se uskuteční u Brněnské přehrady závod 7. ročníku běžeckého seriálu Česká Pojišťovna RunTour. Délka tratí pro dospělé je 5 a 10 kilometrů. První start bude v 10 hodin. Kromě těchto distancí jsou pro děti připraveny závody na 500 a 1000 metrů. Zájemci se mohou registrovat pomocí webových stránek run-tour.cz nebo přímo na místě.

„Trasu jsme sestavili tak, aby si ji užil každý běžec. Jsou na ní rychlejší části, ideální pro sprint, ale i takové, kde se dá odpočinout a užít si krásné okolí kolem přehrady,“ uvedla Nikola Mráčková z organizačního týmu.

Další tipy jsou i na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít