Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: Tmavomodrý festival, zajímavé jídlo, zasazení lípy a běh

11. května 2018 2 minuty čtení
(ik) – Tmavomodrý festival, Férová snídaně, Meetingfest, extrémní pokrmy, vzpomenutí Olgy Havlové i běh u přehrady jsou tipy na tento víkend.

29. ročník Tmavomodrého festivalu přibližuje život lidí s hendikepem. Setkají se při něm nevidomá a slabozraká mládež. Je na pořadu dnes od 10 hodin až do večera. V Sále Břetislava Bakaly budou zpívat, hrát a tančit nevidomé děti. Na Moravském náměstí v rámci Tmavomodrého dne si vidící lidé mohou vyzkoušet, jaké překážky musejí překonávat nevidomí a slabozrací při každodenním životě. Od 19 hodin je na nádvoří Staré radnice na pořadu tančírek pod Tmavomodrým nebem.

Dnes na náměstí Svobody začne ve 14 hodin Meetingfest, který je součástí 3. ročníku festivalu Meeting Brno. Jeho hlavním cílem je vytvořit prostor pro setkávání lidí různých kultur a názorů. Meetingfest věnovaný dobrému jídlu a pití vyvrcholí v sobotu večer. Vstupné se neplatí.

V sobotu od 10 hodin bude pod Špilberkem Férová snídaně. Účastníci si přinesou vlastní dobroty, ať už fairtradové nebo lokální. Může to být fairtradový čaj či káva, koláč s fairtradovým cukrem a kakaem.

Vůně jídla zaplní v sobotu i lužánecký park, kde se od 10 hodin koná Extrem food festival. V nabídce bude i smažený hmyz, steak z krokodýla nebo hadí maso. A také delikatesy oblíbené francouzskými králi. V další části parku se uskuteční kuchařské klání o nejlepší letošní guláš.

Letos by se Olga Havlová dožila 85 let. Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové při této příležitosti organizuje vysazení 85 stromů dobré vůle po celé ČR. Jeden z těchto stromů bude vysazen v sobotu v Lužánkách. Akce začíná v 11 hodin nedaleko vstupu do parku z Pionýrské ulice.

V sobotu se uskuteční u Brněnské přehrady závod 7. ročníku běžeckého seriálu Česká Pojišťovna RunTour. Délka tratí pro dospělé je 5 a 10 kilometrů. První start bude v 10 hodin. Kromě těchto distancí jsou pro děti připraveny závody na 500 a 1000 metrů. Zájemci se mohou registrovat pomocí webových stránek run-tour.cz nebo přímo na místě.

„Trasu jsme sestavili tak, aby si ji užil každý běžec. Jsou na ní rychlejší části, ideální pro sprint, ale i takové, kde se dá odpočinout a užít si krásné okolí kolem přehrady,“ uvedla Nikola Mráčková z organizačního týmu.

Další tipy jsou i na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.