Pod Špilberkem bude v sobotu Férová snídaně

  • 10. května 2018
  • 2 minuty čtení
(tis) - Pozvěte přátele, připravte si chutnou snídani z fairtradových a místních surovin a přijďte si užít hezké dopoledne v rámci piknikového happeningu na Férovou snídani. Uskuteční se v sobotu od 10 hodin v parku pod Špilberkem.

Cílem akce, která se koná ve stejný den  na více než 100 místech ČR, je zvýšit povědomí veřejnosti o významu fair trade. 

Akce je na pořadu v Brně již poosmé, a to vždy na Světový den pro fair trade.

Férovou snídani pořádá nezisková organizace NaZemi a Středisko ekologické výchovy Hlídka ve spolupráci s Kanceláří Brno – Zdravé město MMB.

Snídaně pod Špilberkem se uskuteční na travnaté terase a přilehlých prostorách Hlídky, v případě deště v jejím zázemí. Princip zapojení je jednoduchý. Účastníci si přinesou vlastní dobroty, ať už fairtradové nebo lokální. Může to být fairtradový čaj či káva, koláč s fairtradovým cukrem a kakaem apod. To vše mohou doplnit lokálními produkty, jako jsou vajíčka, mléko, sýry či zelenina od místního farmáře či farmářky.

„Na Férové snídani oceňuji, že Brňané účastí na této akci vyjadřují podporu pěstitelům ze zemí Třetího světa a místním zemědělcům zcela konkrétním způsobem – nákupem potravin a surovin, které se učí využívat při vaření a zařazovat je do svého jídelníčku," uvedla koordinátorka projektu Brno – Zdravé město Ivana Draholová.

Součástí akce je doprovodný program.

Další informace najdete v tiskové zprávě.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít