Přeskočit na obsah

Pod Špilberkem bude v sobotu Férová snídaně

10. května 2018 2 minuty čtení
(tis) - Pozvěte přátele, připravte si chutnou snídani z fairtradových a místních surovin a přijďte si užít hezké dopoledne v rámci piknikového happeningu na Férovou snídani. Uskuteční se v sobotu od 10 hodin v parku pod Špilberkem.

Cílem akce, která se koná ve stejný den  na více než 100 místech ČR, je zvýšit povědomí veřejnosti o významu fair trade. 

Akce je na pořadu v Brně již poosmé, a to vždy na Světový den pro fair trade.

Férovou snídani pořádá nezisková organizace NaZemi a Středisko ekologické výchovy Hlídka ve spolupráci s Kanceláří Brno – Zdravé město MMB.

Snídaně pod Špilberkem se uskuteční na travnaté terase a přilehlých prostorách Hlídky, v případě deště v jejím zázemí. Princip zapojení je jednoduchý. Účastníci si přinesou vlastní dobroty, ať už fairtradové nebo lokální. Může to být fairtradový čaj či káva, koláč s fairtradovým cukrem a kakaem apod. To vše mohou doplnit lokálními produkty, jako jsou vajíčka, mléko, sýry či zelenina od místního farmáře či farmářky.

„Na Férové snídani oceňuji, že Brňané účastí na této akci vyjadřují podporu pěstitelům ze zemí Třetího světa a místním zemědělcům zcela konkrétním způsobem – nákupem potravin a surovin, které se učí využívat při vaření a zařazovat je do svého jídelníčku," uvedla koordinátorka projektu Brno – Zdravé město Ivana Draholová.

Součástí akce je doprovodný program.

Další informace najdete v tiskové zprávě.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.