Tipy na víkend: Motosalon, balet, literatura pro děti, veteráni a taneční festival

  • 09. března 2018
  • 1 minuta čtení
(ik) – Motosalon, premiéra baletu, cesta do světa dětské literatury, výstava veteránů ve Vaňkovce i Brno Open Dance Festival jsou tipy na tento víkend.

Na výstavišti se koná Motosalon, největší výstava motorek ve střední Evropě. Až do neděle se představuje na 300 značek všech významných výrobců. Návštěvníci se mohou těšit i na jízdy kaskadérů.

Balet 4 Elements má dnes premiéru v Mahenově divadle. Na čtyři strhující choreografie o ženách i mužích, o řádu i živelnosti jsou ještě poslední lístky.

Na velkou a dobrodružnou cestu do světa dětské literatury se mohou holky i kluci s rodiči vydat v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu. Koná se tu výstava, která chce zábavnou formou seznámit děti s literaturou, a to jak českou, tak světovou. Potkat se tu tak můžete s řadou známých literárních postaviček.

O víkendu je na pořadu 16. ročník Brno Open Dance Festival. Patří mezi významné soutěže v tanečním sportu. Jeho součástí je Pohár partnerských měst, který se uskuteční v neděli od 16 hodin ve sportovní hale univerzitního kampusu Masarykovy univerzity v Bohunicích. Budou startovat tým z partnerských měst Brna, a to z Bratislavy, Debrecínu, Kaunasu, Moskvy a Vídně.Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít