Tipy na víkend: motorky, úklid, lvíčata a veletrhy - Tiskový servis

Tipy na víkend: motorky, úklid, lvíčata a veletrhy

  • 06. dubna 2018
  • 2 minuty čtení

(ik) – Motocyklové závody, velký úklid, křest lvíčat a zemědělské veletrhy jsou tipy na tento víkend.

Od sobory do neděle se koná na Masarykově okruhu motocyklová Jarní cena Brna. Ve startovní listině je zapsáno téměř 300 jezdců napříč 15 kategoriemi. Po loňské úspěšné premiéře je i letos součástí závodního víkendu mezinárodní šampionát sidecar, kterého se účastní dvě české posádky.

Již čtvrtým rokem město Brno převzalo záštitu nad dobrovolnickou úklidovou akcí Ukliďme svět, ukliďme Česko. V jejím rámci dobrovolníci uklízejí nepořádek a černé skládky ve městě i v okolní přírodě. V Brně je letos nahlášeno sedm desítek míst, která hodlají občané v sobotu vyčistit.

Na výstavišti začnou v neděli veletrhy TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA, kde se budou prezentovat vystavovatelé ze 37 zemí. TECHAGRO patří mezi tři největší zemědělské veletrhy v Evropě. Akce potrvají do 12. dubna.

Veletrhy znamenají pro Brno ekonomický, turistický i společenský přínos. Společnost Veletrhy Brno ve spolupráci s městem přišla s projektem BRNO FAIR CITY. Jeho cílem je zejména přilákat účastníky veletrhů do centra a připomenout doby, kdy veletrhy žilo celé město. Speciální nabídku připravila dvacítka brněnských restaurací, barů a klubů. Účastníci veletrhu tak mohou vyzkoušet jedinečná veletržní menu.

Pro samici lva konžského Kivu je to první zkušenost s porodem a starostí o potomky. Narodila se 12. 10. 2012 v portugalském Lisabonu. Do Brna přijela 11. 7. 2017 z ústecké zoo. Samec Lolek na Mniší horu přicestoval přesně o týden později z polského Gdaňsku, kde se také 14. 7. 2015 narodil.

Brněnští studenti vysokých škol odpoledne vztyčili na náměstí Svobody májku. Zahájili tak studentské oslavy, které vyvrcholí přesně za měsíc jednodenním festivalem Brněnský Majáles na výstavišti.

Další články z rubriky