Přeskočit na obsah

Stovky dobrovolníků v sobotu uklidí Brno

05. dubna 2018

Již čtvrtým rokem město Brno převzalo záštitu nad dobrovolnickou úklidovou akcí Ukliďme svět, ukliďme Česko. V jejím rámci stovky dobrovolníků a dobrovolnic po celé České republice uklízejí nepořádek a černé skládky ve městě i v okolní přírodě.

V rámci města Brna je letos nahlášeno sedm desítek míst, která hodlají občané v sobotu 7. dubna vyčistit. Prostřednictvím magistrátního odboru životního prostředí, který má koordinaci úklidu na starosti, bude organizátorům vydáno přes čtyři a půl tisíce plastových pytlů na odpad a téměř čtyři tisíce párů rukavic. Rukavice a pytle se rozvážejí na úřady jednotlivých městských částí, které pak úklidový materiál předávají registrovaným účastníkům úklidu. Svoz vysbíraného odpadu proběhne na začátku pracovního týdne. 

Množství materiálu, který dobrovolníci při úklidu spotřebují, každoročně narůstá – s tím, jak se každý rok akce účastní více a více lidí. Organizátoři očekávají, že letos rovněž padne každoročně překonávaný rekord. V Brně se do akce zapojují celé školy, spolky i skupiny občanů.

Velmi si vážím všech, kteří se na jaře zapojují do úklidu zeleně a přírodních lokalit v Brně. Ukliďme Česko je jednou z nejvýraznějších dobrovolnických akcí svého druhu a za poslední léta se již stala tradicí. Je přirozené, že samospráva města tuto aktivitu, do které se zapojují tisíce Brňanů, pravidelně podporuje,“ říká náměstek primátora pro životní prostředí Martin Ander. I on se do úklidu osobně zapojí, a to v rámci úklidové akce v Brně-Komíně, kde dobrovolníci vyčistí břehy řeky Svratky od Sokolovny směrem k Bystrci v oblíbeném místě vycházek. Sraz dobrovolníků je v sobotu 7. dubna v 8:30 u Sokolovny poblíž zastávky Svratecká. 

Tiskové středisko MMBe-mail: tis@brno.cztel.: 542 172 162www.brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.