Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: GP, noční kostnice, přespání v kasematech i historická kola

04. srpna 2017 2 minuty čtení
(ik) – Jedničkou v tipech na víkend je Grand Prix ČR silničních motocyklů. K dalším možnostem na prožití volna patří také noční návštěva kostnice, přespání v kasematech, pivní slavnosti, kytarový festival i třeba sraz historických kol.

Vrcholný motoristický podnik na Masarykově okruhu začíná dnes dopoledne volnými tréninky. V sobotu od 9 hodin je připravena kvalifikace a v neděli Moto3 odstartuje v 11, Moto2 ve 12.20 a MotoGP ve 14 hodin.

Na trati se pojednou také doplňkové závody. Průběžné informace o GP včetně aktuálních dopravních možností najdete na webu Automotodromu Brno i v této souhrnné zprávě.

Tajemno a ochlazení slibují dvě podzemní akce.

V sobotu je připraveno pro zájemce nocování v kasematech Špilberku. „Zkusí, jak se cítili vězni v kdysi nejtvrdším habsburském žaláři. Čeká je přísný vězeňský režim a v noci jen tma, dřevěná pryčna a možná překvapení,“ uvedl Michael Kalábek, mluvčí Muzea města Brna, které spravuje Špilberk. Akce je pro 30 odvážlivců a zatím jsou volné vstupenky.

V tropických dnech může být zajímavá i tato informace. V kostnici je stálá teplota 16 stupňů Celsia a v kasematech jen 10.

V sobotu začne na Špilberku Nocí flamenca 18. ročník Mezinárodního kytarového festivalu.

Pivní festival je do soboty na náměstí Svobody. Mok nabízejí domácí i zahraniční pivovary od 11 do 20 hodin.

Milovníci historických kol se sjedou v sobotu k restauraci Šelepka v sadech Národního odboje. Program Histopedálu začíná v 10 hodin, kdy je možné se přihlásit do soutěže elegance. Podmínkou je dobové oblečení do roku 1955. V 11 hodin vyjede historický peloton na prohlídku Technického muzea, aby se vrátil zpět na Šelepku, kde bude od 14.30 kulturní program.

Další tipy najdete i na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Foto: Cottonbro Studio, Pexels
Město kreativcům zaslíbené. Jak a proč je Brno podporuje?

Představte si, že se ocitnete v AZ kvízu a začnete obligátním K. „Jaké slovo souhrnně označuje profese typu návrhář nábytku, grafik, spisovatel a filmař?“ zeptá se moderátor Aleš Zbořil. Hrozí, že zaváháte hned u první otázky? Pak čtěte dál. Brno je totiž v podpoře KREATIVCŮ v České republice průkopníkem, a tak by byla škoda, kdybyste se právě kvůli tomuto pojmu neprobojovali až k bankomatu.

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.

Účastníci sportovní aktivity v rámci Brněnských dnů pro zdraví, foto: MMB
Zdravé tělo i zdravého ducha Brňanů posílí kampaň

Město tvoří lidé, zdravé město pak zdraví lidé. Prvních osmnáct dnů v červnu budou mít fanoušci této myšlenky příležitost podpořit ji vlastní aktivitou během tradiční celoměstské kampaně Brněnské dny pro zdraví.

Martin Motyčka. Foto: Zdeněk Kolařík
Pod křídly Diecézního muzea je sakrálnímu umění dobře

Před 30 lety, 1. června 1993, bylo založeno Diecézní muzeum brněnského biskupství, které se tak v České republice stalo prvním svého druhu po listopadové revoluci. Otevřeno má od pondělí do soboty a kromě stálé expozice pořádá také přechodné výstavy v katedrální kryptě a tzv. Propité věži na Petrově. Jeho ředitel Martin Motyčka zdůrazňuje, že nejde jen o výstavní instituci, ale také o duchovní prostor vhodný k modlitbě a rozjímání.

Nejnovější články

Foto: Cottonbro Studio, Pexels
Město kreativcům zaslíbené. Jak a proč je Brno podporuje?

Představte si, že se ocitnete v AZ kvízu a začnete obligátním K. „Jaké slovo souhrnně označuje profese typu návrhář nábytku, grafik, spisovatel a filmař?“ zeptá se moderátor Aleš Zbořil. Hrozí, že zaváháte hned u první otázky? Pak čtěte dál. Brno je totiž v podpoře KREATIVCŮ v České republice průkopníkem, a tak by byla škoda, kdybyste se právě kvůli tomuto pojmu neprobojovali až k bankomatu.

OPEN STUDIOS vás vezmou do uměleckých ateliérů. Foto: Aneta Šilhánková
Vyrazte do ulic – kulturu, zábavu a zážitky neminete

Víkend plný akcí a událostí, to je v Brně standard, ale tentokrát je opravdu nabito. Jak a kde vznikají umělecká díla, poodhalí OPEN STUDIOS. Brněnský Bronx ožije festivalem Ghettofest. Brněnský týden pro zdraví zve na velkou řádku akcí, například v sobotu můžete podpořit ParaCENTRUM Fenix.

V pondělí se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Jílová. Foto: MMB
V pondělí se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Jílová

Od 5. června se do systému rezidentního parkování připojí oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.

Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat? Zdroj: MMB
Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat?

AKTUALIZACE 1. 6.
Koupaliště Riviéra zahajuje sezónu v sobotu 27. května. Zároveň jsou v plném proudu práce na přilehlém úseku velkého městského okruhu. Návštěvníci tak nebudou moci využívat obvyklá parkovací místa ani zastávky MHD. Od 1. června je ale v provozu nová bezplatná okružní linka.