Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: GP, noční kostnice, přespání v kasematech i historická kola

04. srpna 2017 2 minuty čtení
(ik) – Jedničkou v tipech na víkend je Grand Prix ČR silničních motocyklů. K dalším možnostem na prožití volna patří také noční návštěva kostnice, přespání v kasematech, pivní slavnosti, kytarový festival i třeba sraz historických kol.

Vrcholný motoristický podnik na Masarykově okruhu začíná dnes dopoledne volnými tréninky. V sobotu od 9 hodin je připravena kvalifikace a v neděli Moto3 odstartuje v 11, Moto2 ve 12.20 a MotoGP ve 14 hodin.

Na trati se pojednou také doplňkové závody. Průběžné informace o GP včetně aktuálních dopravních možností najdete na webu Automotodromu Brno i v této souhrnné zprávě.

Tajemno a ochlazení slibují dvě podzemní akce.

V sobotu je připraveno pro zájemce nocování v kasematech Špilberku. „Zkusí, jak se cítili vězni v kdysi nejtvrdším habsburském žaláři. Čeká je přísný vězeňský režim a v noci jen tma, dřevěná pryčna a možná překvapení,“ uvedl Michael Kalábek, mluvčí Muzea města Brna, které spravuje Špilberk. Akce je pro 30 odvážlivců a zatím jsou volné vstupenky.

V tropických dnech může být zajímavá i tato informace. V kostnici je stálá teplota 16 stupňů Celsia a v kasematech jen 10.

V sobotu začne na Špilberku Nocí flamenca 18. ročník Mezinárodního kytarového festivalu.

Pivní festival je do soboty na náměstí Svobody. Mok nabízejí domácí i zahraniční pivovary od 11 do 20 hodin.

Milovníci historických kol se sjedou v sobotu k restauraci Šelepka v sadech Národního odboje. Program Histopedálu začíná v 10 hodin, kdy je možné se přihlásit do soutěže elegance. Podmínkou je dobové oblečení do roku 1955. V 11 hodin vyjede historický peloton na prohlídku Technického muzea, aby se vrátil zpět na Šelepku, kde bude od 14.30 kulturní program.

Další tipy najdete i na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.