Přeskočit na obsah

Brno se mění v ráj motorkářů, koná se Grand Prix České republiky 2017

02. srpna 2017

Masarykův okruh v Brně bude o víkendu od 4. do 6. srpna hostit Grand Prix České republiky. Letos závod již podruhé pořádá Spolek pro GP ČR Brno.

„Motocyklové závody v Brně jsou prestižní sportovní akcí sledovanou doslova v celém světě. Její přínos pro město je podle mě zcela nezpochybnitelný, ať už z hlediska budování renomé ve světě, tak i z hlediska ekonomického přínosu pro Brno, region i celou republiku. Jsem moc rád, že i letos můžeme ve městě přivítat všechny fanoušky motocyklového sportu. I letos jsme se snažili pro návštěvníky zabezpečit co nejvyšší standard tak, aby si akci užili,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

„Cením si velmi dobrého fungování Spolku pro GP ČR Brno. Naším společným cílem je podpora Velké ceny, která je kromě špičkové sportovní úrovně a propagace České republiky ve světě také přínosem pro českou ekonomiku. Spojení státu, Jihomoravského kraje a města Brna má proto v tomto konkrétním případě své opodstatnění. Kromě finanční podpory se kraj v letošním roce také snažil zkoordinovat investiční dopravní stavby v oblasti kolem automotodromu tak, aby byl příjezd účastníků i fanoušků na MotoGP co nejméně problematický,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy letos podpořilo pořádání akce sedmdesátimilionovou dotací. Oproti loňskému roku vzrostla podpora MotoGP ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy o deset milionů korun. Důvodem je především zdražení zalistovacího poplatku, které bude právě z těchto peněz pokryto. Dalších dvacet milionů vynaloží Jihomoravský kraj a deset město Brno.

Spolek pro GP ČR Brno zahájil prodej vstupenek na letošní ročník už před Vánocemi. Aktuálně jsou některé speciální vstupenky vyprodány – například takzvané kempenky, novinkové vstupenky VIP Start či Pitwalk/Paddock.

„Zájemci si mohou koupit vstupenky na některé sedadlové tribuny, které stojí od tří tisíc dvou set korun v závislosti na poloze. K dispozici jsou také víkendové lístky Silver, které opravňují ke vstupu na čtyři přírodní tribuny Masarykova okruhu, a vstupenky Gold. Ty umožňují volný pohyb po všech přírodních tribunách, průchod areálem i shopping zónou u hlavního vstupu na Masarykův okruh,“ upřesnil tajemník Spolku pro GP ČR Adam Svoboda.

Dostupné lístky na víkendovou Velkou cenu České republiky už zájemci koupí pouze v přímém prodeji. Během závodního víkendu budou vstupenky k dispozici na pokladnách Masarykova okruhu. Ještě ve středu 2. srpna je ale bude možné koupit ve stánku v nákupním centru Galerie Vaňkovka za výhodnější ceny. Zde se totiž od 17:30 do 18:30 uskuteční autogramiáda českých jezdců Karla Abrahama, Jakuba Kornfeila, Karla Haniky a Filipa Salače.

O den později, ve čtvrtek 3. srpna od 11 hodin, se pak na Brněnské přehradě představí i světoví závodníci. Budou závodit na surfových prknech poháněných spalovacím motorem. Z jezdců se zde kromě Karla Abrahama a Jakuba Kornfeila představí například Jonas Folger, Thomas Lüthi a další.

Více informací na http://www.czechgp.com

Informace pro návštěvníky
Od pátku 4. srpna do neděle 6. srpna 2017 bude doprava návštěvníků mistrovství světa silničních motocyklů v areálu Masarykova okruhu zajišťována mimořádnou autobusovou linkou 400 v trase Mendlovo náměstí – Svážná – Pražská (<-)/ Hoštická (->) – Troubsko, Veselka–Popůvky, Vintrovna–Kývalka, spojovací–Automotodrom, Start. Linka bude v provozu vždy od 6:30 do 21:00 hodin, v neděli do 19:00 hodin.

Interval mezi spoji na lince je přizpůsoben aktuálnímu programu a pohybuje se od 2 do 30 minut.

Z kempu Žebětín k závodišti bude k dispozici zvláštní autobusová linka X, která bude v provozu od 7:00 do 19:00 hodin po jednosměrné okružní trase Automotodrom, Start–Kývalka, spojovací–Popůvky, Vintrovna–Troubsko, Veselka–Žebětín, Křivánkovo náměstí – Žebětín, Chrpová–Žebětín, parkoviště–Žebětín, camp – Tribuna D – Tribuny A, B – Hájenka Na Šípu – Automotodrom, Start. Z důvodu uzavření komunikací bude linka vždy od 14:00 zkrácena na jednosměrný úsek Automotodrom, Start–Chrpová. 

Přeprava cestujících na linkách 400 a X je bezplatná. Na těchto linkách jsou garantovány odjezdy zajišťované nízkopodlažními vozidly.

V případě otevření parkovišť v Bystrci a v Rosicích budou zavedeny kyvadlové linky z těchto míst dle potřeby. Tato situace může nastat především při nepřízni počasí, tj. dlouhodobém silném dešti.

Městská policie Brno posílí během závodního víkendu dohled o dvě stě strážníků. Při motocyklovém mistrovství světa budou kontrolovat dopravu a předcházet kriminalitě. Na příjezdových trasách ve směru od Žebětína budou hlídky strážníků především korigovat a usměrňovat nájezd na vyhrazená parkoviště, zajišťovat průjezdnost všech silnic a také zamezí řidičům v tom, aby vjížděli bez povolení k některým tribunám. Odjezdové trasy jsou každý rok přetíženy náporem vozidel i pěších. Městská policie proto žádá o zvýšenou vzájemnou toleranci, ohleduplnost a respektování pokynů strážníků i policistů, kteří se budou starat o co nejplynulejší provoz.

Strážníci již tradičně poskytnou médiím i široké veřejnosti průběžný informační servis formou on-line zpravodajství na svém webu www.mpb.cz i na oficiálním profilu na Facebooku na adrese www.facebook.com/mpbrno.

Policie ČR upozorňuje, že ačkoliv se bude věnovat prioritně okruhu a okolí, nebude přehlížet protiprávní jednání v samotném městě. Připomíná pak zejména povinnost řidičů nepožívat před jízdou a během ní alkohol a jiné návykové látky. Při cestě do města za zábavou doporučuje využití městské hromadné dopravy. Aktuální informace budou k dispozici i na webových stránkách policie.

Návštěvníky i letos čekají bezpečnostní kontroly při vstupech do areálu. „Našim cílem v kooperaci s policií je, abychom v co největší možné míře věděli, kdo je v areálu a že s sebou nemá žádné nebezpečné předměty, které by mohly ohrozit bezpečí ostatních diváků. I proto bude ostraha u vstupu kontrolovat zavazadla příchozích,“ vysvětluje manažerka bezpečnostních opatření Jana Božková z Automotodromu Brno. Kontrola se bude týkat i zábavní pyrotechniky, která byla v minulosti do určité míry tolerována.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 466
mob.: +420 602 595 170
e-mail:
gardonova.katerina@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.