Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: fotbalové finále, ohňostroj, premiéra a běh v zoo

16. června 2017 2 minuty čtení
(ik, bim) – Finále evropského šampionátu v malé kopané, závěrečný soutěžní ohňostroj, premiéra v Divadle Bolka Polívky i Tygří běh v zoo jsou lákadly pro tento víkend.

V sobotu v 11 hodin bude poblíž radnice ve Vinohradech na Velkopavlovické 25 vyhlášen Strom roku 2017.

Šest tanečních hodin v šesti týdnech bude mít v sobotu v 19 hodin premiéru v Divadle Bolka Polívky, a to s Chantal Poullain a Martinem Krausem.

Sedmnáct malých pivovarů z celé České republiky představí své výrobky v pátek a v sobotu na Minifestivalu malých pivovarů, který se uskuteční na Zelném trhu. Kromě piva se návštěvníci mohou těšit na nealkoholické nápoje, kvalitní víno, dobré jídlo i doprovodný program.

V sobotu ve 22.30 ozáří hladinu Brněnské přehrady poslední soutěžní ohňostroj Ignis Brunensis. Budou to Kouzelné sny v podání španělské Pirotechnia Ricardo Caballer. "Je to jedna z nejstarších ohňostrojných společností na světě založená v roce 1881. Loni tito Španělé zvítězili v jednom z největších světových ohňostrojných festivalů v kanadském Montrealu," uvedl z pořadatelského týmu Ondřej Morávek. Dá se očekávat velká návštěva stejně jako ve středu, kdy ohňostroj v podání čínsko-švýcarského týmu sledovalo 140 000 diváků.

Zoo připravila v neděli Tygří běh pro celé rodiny. Zájemci se musí do pátku zaregistrovat na webu www.behzazviraty.cz. V době od 8.30 do 9.45 bude prezentace závodníků, v 9.45 poběží nejmenší děti trasu dlouhou 300 metrů a v 10.15 startuje hlavní běh na 3,6 kilometru.

Pro všechny milovníky deskových her pořádá v neděli od půl desáté Čajovna za zrcadlem turnaj v Osadnících z Katanu. Vítáni jsou jak začátečníci, tak i pokročilí hráči, kteří se zde mohou kvalifikovat na mistrovství ČR.

Sportovní den se uskuteční v neděli od 13 do 18 hodin v parku na Slovanském náměstí v Králově Poli. Těšit se můžete na ukázku požárního sportu, sportovní aktivity připravené Městskou policií Brno a na cvičení a pohyb pod širým nebem. Akce je připravena pro všechny věkové kategorie.

Tipy na víkend najdete i na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nová Zbrojovka. Foto: Marie Schmerková
Přednášky a exkurze nastíní budoucnost Brna

Kam kráčíš, Brno? Tuto otázku si klade stejnojmenná akce, která začne 24. září a potrvá do 17. října.

Revitalizovaný vnitroblok na Skácelově. Foto: archiv MMB
Ekodotace podpoří zelené vnitrobloky, nábřeží i vzdělávání

Tři brněnské dotační programy, které se věnují životnímu prostředí, jsou otevřené od poloviny září do 31. října.

Nové vodní prvky na Dominikánském náměstí. Foto: Kateřina Havelková
Obrazem: Kužely osvěžují vzhled náměstí i návštěvníky

Pohled na Novou radnici už nikdy nebude stejný. V půlce prázdnin na prostranství pod ní přibyly tři bronzové kužely o úctyhodných rozměrech – váží od 200 do 1 000 kilogramů a na výšku měří od 1,4 po 2,4 metru. Slouží nejen jako umělecké dílo, ale také jako vodní prvek. „Stejně jako potrubí, i naše prvky jsou nosičem vodního média, vynášejí ho z podzemních útrob na povrch,“ vysvětlil za autorské duo Tomáš Pavlacký.

Zdeňka Procházková se tématu kyberšikany věnuje řadu let. Foto: Z. Kolařík
Nezakazujte, vysvětlujte, vzkazuje rodičům policistka

Když se dítě vrací domů s poničenými věcmi, v horším případě s modřinami, každého rodiče napadne, že mu někdo ubližuje. Jak ale poznat, že čelí nějakému riziku v online prostoru, na internetu? A jak ho na potenciálně nebezpečné situace připravit? Zeptali jsme se odbornice od Policie České republiky Zdeňky Procházkové, která se danému tématu věnuje řadu let.

Nenechte si ujít

Brněnské kulturní fórum XVII
Dostupnost v umění řeší Brněnské kulturní fórum

Tématem již sedmnáctého Brněnského kulturního fóra je dostupnost. Tentokrát se bude nejenom debatovat a sdílet, ale současně si návštěvníci užijí i krátké umělecké ukázky. 

Hudební vystoupení na Tmavomodrém festivalu 2021. Foto: TIC Brno
Víkendové Brno žije! Konají se komunitní festivaly, setkají se i fandové MHD

Brno vyhlíží nový víkend, který nabídne plno zajímavých akcí. Uskuteční se například benefiční festival v kontaktním centru, narozeninová oslava kreativního hubu nebo akce na dopravním hřišti zaměřená na bezpečnost dětí v provozu. Naskýtá se však i nespočet dalších možností, jak lze strávit volné chvíle.

Přípravný zápas české reprezentace s Nizozemskem před mistrovstvím Evropy 2023. Foto: Lenka Brožová
Brno přivítá nejlepší baseballisty Evropy. Co šampionát nabídne?

Blíží se začátek vrcholné sportovní akce. Od 24. září do 1. října hostí Česko mistrovství Evropy v baseballu, přičemž jedna ze základních skupin i zápasy play-off se odehrají přímo v Brně. Kromě kvalitních soubojů se můžete těšit také na spoustu doprovodných aktivit.

Držitelé ocenění Křesadlo za rok 2022. Foto: Křesadlo – Jihomoravský kraj
Příběhy nezištné pomoci a lidství: pošesté se uděluje cena Křesadlo

Vrací se ocenění pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Již pošesté se koná anketa Křesadlo, jež vyzdvihuje činnost dobrovolníků i jejich životní příběhy. Během září se sbírají nominace do jednotlivých kategorií, příští měsíc naváže také hlasování veřejnosti.