Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: fotbalové finále, ohňostroj, premiéra a běh v zoo

16. června 2017 2 minuty čtení
(ik, bim) – Finále evropského šampionátu v malé kopané, závěrečný soutěžní ohňostroj, premiéra v Divadle Bolka Polívky i Tygří běh v zoo jsou lákadly pro tento víkend.

V sobotu v 11 hodin bude poblíž radnice ve Vinohradech na Velkopavlovické 25 vyhlášen Strom roku 2017.

Šest tanečních hodin v šesti týdnech bude mít v sobotu v 19 hodin premiéru v Divadle Bolka Polívky, a to s Chantal Poullain a Martinem Krausem.

Sedmnáct malých pivovarů z celé České republiky představí své výrobky v pátek a v sobotu na Minifestivalu malých pivovarů, který se uskuteční na Zelném trhu. Kromě piva se návštěvníci mohou těšit na nealkoholické nápoje, kvalitní víno, dobré jídlo i doprovodný program.

V sobotu ve 22.30 ozáří hladinu Brněnské přehrady poslední soutěžní ohňostroj Ignis Brunensis. Budou to Kouzelné sny v podání španělské Pirotechnia Ricardo Caballer. "Je to jedna z nejstarších ohňostrojných společností na světě založená v roce 1881. Loni tito Španělé zvítězili v jednom z největších světových ohňostrojných festivalů v kanadském Montrealu," uvedl z pořadatelského týmu Ondřej Morávek. Dá se očekávat velká návštěva stejně jako ve středu, kdy ohňostroj v podání čínsko-švýcarského týmu sledovalo 140 000 diváků.

Zoo připravila v neděli Tygří běh pro celé rodiny. Zájemci se musí do pátku zaregistrovat na webu www.behzazviraty.cz. V době od 8.30 do 9.45 bude prezentace závodníků, v 9.45 poběží nejmenší děti trasu dlouhou 300 metrů a v 10.15 startuje hlavní běh na 3,6 kilometru.

Pro všechny milovníky deskových her pořádá v neděli od půl desáté Čajovna za zrcadlem turnaj v Osadnících z Katanu. Vítáni jsou jak začátečníci, tak i pokročilí hráči, kteří se zde mohou kvalifikovat na mistrovství ČR.

Sportovní den se uskuteční v neděli od 13 do 18 hodin v parku na Slovanském náměstí v Králově Poli. Těšit se můžete na ukázku požárního sportu, sportovní aktivity připravené Městskou policií Brno a na cvičení a pohyb pod širým nebem. Akce je připravena pro všechny věkové kategorie.

Tipy na víkend najdete i na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.