Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: fotbalové finále, ohňostroj, premiéra a běh v zoo

16. června 2017 2 minuty čtení
(ik, bim) – Finále evropského šampionátu v malé kopané, závěrečný soutěžní ohňostroj, premiéra v Divadle Bolka Polívky i Tygří běh v zoo jsou lákadly pro tento víkend.

V sobotu v 11 hodin bude poblíž radnice ve Vinohradech na Velkopavlovické 25 vyhlášen Strom roku 2017.

Šest tanečních hodin v šesti týdnech bude mít v sobotu v 19 hodin premiéru v Divadle Bolka Polívky, a to s Chantal Poullain a Martinem Krausem.

Sedmnáct malých pivovarů z celé České republiky představí své výrobky v pátek a v sobotu na Minifestivalu malých pivovarů, který se uskuteční na Zelném trhu. Kromě piva se návštěvníci mohou těšit na nealkoholické nápoje, kvalitní víno, dobré jídlo i doprovodný program.

V sobotu ve 22.30 ozáří hladinu Brněnské přehrady poslední soutěžní ohňostroj Ignis Brunensis. Budou to Kouzelné sny v podání španělské Pirotechnia Ricardo Caballer. "Je to jedna z nejstarších ohňostrojných společností na světě založená v roce 1881. Loni tito Španělé zvítězili v jednom z největších světových ohňostrojných festivalů v kanadském Montrealu," uvedl z pořadatelského týmu Ondřej Morávek. Dá se očekávat velká návštěva stejně jako ve středu, kdy ohňostroj v podání čínsko-švýcarského týmu sledovalo 140 000 diváků.

Zoo připravila v neděli Tygří běh pro celé rodiny. Zájemci se musí do pátku zaregistrovat na webu www.behzazviraty.cz. V době od 8.30 do 9.45 bude prezentace závodníků, v 9.45 poběží nejmenší děti trasu dlouhou 300 metrů a v 10.15 startuje hlavní běh na 3,6 kilometru.

Pro všechny milovníky deskových her pořádá v neděli od půl desáté Čajovna za zrcadlem turnaj v Osadnících z Katanu. Vítáni jsou jak začátečníci, tak i pokročilí hráči, kteří se zde mohou kvalifikovat na mistrovství ČR.

Sportovní den se uskuteční v neděli od 13 do 18 hodin v parku na Slovanském náměstí v Králově Poli. Těšit se můžete na ukázku požárního sportu, sportovní aktivity připravené Městskou policií Brno a na cvičení a pohyb pod širým nebem. Akce je připravena pro všechny věkové kategorie.

Tipy na víkend najdete i na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.

Účastníci sportovní aktivity v rámci Brněnských dnů pro zdraví, foto: MMB
Zdravé tělo i zdravého ducha Brňanů posílí kampaň

Město tvoří lidé, zdravé město pak zdraví lidé. Prvních osmnáct dnů v červnu budou mít fanoušci této myšlenky příležitost podpořit ji vlastní aktivitou během tradiční celoměstské kampaně Brněnské dny pro zdraví.

Martin Motyčka. Foto: Zdeněk Kolařík
Pod křídly Diecézního muzea je sakrálnímu umění dobře

Před 30 lety, 1. června 1993, bylo založeno Diecézní muzeum brněnského biskupství, které se tak v České republice stalo prvním svého druhu po listopadové revoluci. Otevřeno má od pondělí do soboty a kromě stálé expozice pořádá také přechodné výstavy v katedrální kryptě a tzv. Propité věži na Petrově. Jeho ředitel Martin Motyčka zdůrazňuje, že nejde jen o výstavní instituci, ale také o duchovní prostor vhodný k modlitbě a rozjímání.

Ředitel JICu Petr Chládek: „Naší touhou není atakovat pozice hlavních měst, ale vybudovat si místo v rámci ‚dvojek’, tedy stát po boku Lince, Drážďan apod.“ Foto: JIC
Podporujeme lidi s nápadem, který má šanci dobýt svět. Už 20 let

Z bodu, kde zhruba každý osmý člověk nemohl sehnat práci, do situace, kdy lidé sami vytvářejí nadstandardně placená pracovní místa. Z města s krachujícími podniky a opuštěnými továrnami líhní startupů a inovativních firem. Takovou proměnou Brno prošlo od přelomu tisíciletí do současnosti. A na tom, že věci nabraly tenhle směr, má kromě jiného zásluhu i JIC, který vznikl právě před 20 lety s cílem pomáhat podnikatelům prorazit nejen v regionu, ale i ve světě. O „včera, dnes a zítra“ této instituce jsme mluvili s jejím ředitelem Petrem Chládkem. 

Nejnovější články

OPEN STUDIOS vás vezmou do uměleckých ateliérů. Foto: Aneta Šilhánková
Vyrazte do ulic – kulturu, zábavu a zážitky neminete

Víkend plný akcí a událostí, to je v Brně standard, ale tentokrát je opravdu nabito. Jak a kde vznikají umělecká díla, poodhalí OPEN STUDIOS. Brněnský Bronx ožije festivalem Ghettofest. Brněnský týden pro zdraví zve na velkou řádku akcí, například v sobotu můžete podpořit ParaCENTRUM Fenix.

V pondělí se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Jílová. Foto: MMB
V pondělí se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Jílová

Od 5. června se do systému rezidentního parkování připojí oblast 1-24 Jílová. Bude patřit do návštěvnické zóny C. Pro abonenty a rezidenty platí stejná pravidla jako v ostatních oblastech.

Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat? Zdroj: MMB
Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat?

AKTUALIZACE 1. 6.
Koupaliště Riviéra zahajuje sezónu v sobotu 27. května. Zároveň jsou v plném proudu práce na přilehlém úseku velkého městského okruhu. Návštěvníci tak nebudou moci využívat obvyklá parkovací místa ani zastávky MHD. Od 1. června je ale v provozu nová bezplatná okružní linka.

Vladimíra Blažková. Foto: Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
Vladimíra Blažková: Člověk musí mít z koní respekt

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Své o tom ví také Vladimíra Blažková, která to od dětské lásky ke koním dotáhla až na Mezinárodní policejní mistrovství České republiky v jízdě na koni. V kariéře ji nezastavil ani vážný úraz páteře, který utrpěla nijak překvapivě po pádu z koně. V rámci zmíněného turnaje, který již dvakrát vyhrála, se letos po třech letech představí brněnským fanouškům 10. června na Panské líše.