Přeskočit na obsah

V Bolkově divadle vrcholí sezona Šesti tanečními hodinami

13. června 2017 1 minuta čtení
(ik) - Šest týdnů tance, šest týdnů porozumění a hledání společné řeči. Proto má poslední premiéra před prázdninami v Divadle Bolka Polívky název Šest tanečních hodin v šesti týdnech.

Ve hře Richarda Alfieriho si ovdovělá stárnoucí dáma Lily Harrison (Chantal Poullain) najímá svérázného učitele tance Michaela Minettiho (Martin Kraus), aby ji naučil swing, tango, valčík, foxtrot i čaču. Oba prochází těžkým životním obdobím. I přesto, že spolu zdánlivě nemají nic společného, nakonec najdou společnou řeč a vzájemně si pomůžou.

Hra měla českou premiéru v roce 2006 v pražském Ungeltu, kde ji režíroval Zdeněk Dušek stejně jako nyní v Brně.

Veřejná generálka: pátek 16. června v 11 hodin
Premiéra: sobota 17. června v 19 hodin
Reprízy: neděle 18. června v 19 hodin a čtvrtek 27. července ve 20 hodin

Ještě před prázdninami Divadlo Bolka Polívky uzavře svou 24. sezonu tradičně turnajem ve stolních kuličkách na Jakubském náměstí. TakzvanýJakubák Open 2017 má 30. června start od 16 hodin a vyvrcholí večer kolem 19.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.