Přeskočit na obsah

Tipy na víkend: Festival RE:PUBLIKA, motosport, ohňostroj a volejbal

08. června 2018 2 minuty čtení
(ik) – Víkend ve folklórním a prvorepublikovém duchu na Festivalu RE:PUBLIKA, superbiky, motory na prknech, ohňostroj festivalu Ignis Brunensis nad přehradou a volejbalový šampionát jsou tipy na tento víkend.

Festival RE:PUBLIKA konaný u příležitosti 100. výročí založení Československa má na pořadu předposlední víkend. Spolu s pravidelným programem na výstaviště dorazí jezdci s mopedy Stadion a s motocykly JAWA a sportovci v dobových dresech na historických kolech. Je připravena i premiéra audiovizuální instalace České filharmonie Má vlast – zblízka a nahlas. Více o víkendovém programu se dočtete i v předchozím článku.

O víkendu se na Masarykův okruh po šesti letech vrátí závody mistrovství světa superbiků. Po MotoGP se jedná o druhou nejprestižnější motocyklovou soutěž, ve které jezdci závodí na sériově vyráběných motocyklech. Startovat bude i brněnský rodák Ondřej Ježek. Ve třech doprovodných seriálech vyrazí na trať dalších šest Čechů včetně jedné dívky, osmnáctileté Alexandry Pelikánové. Šampionátu superbiků vévodí Jonathan Rea ze Severního Irska, který obhajuje tři tituly.

Na hladině přehrady poblíž přístaviště dopravního podniku se již dnes koná úvodní podnik světového poháru v motosurfingu. Velkým vyznavačem závodů na jetsurfech, tedy prknech poháněných spalovacím motorem, je Jakub Kornfeil, český zástupce v MS silničních motocyklů ve třídě Moto3. Obhajuje ve SP prvenství z minulé sezóny. Závody vyvrcholí v sobotu od 10 hodin.

Druhý soutěžní ohňostroj festivalu Ignis Brunensis uvidí v sobotu od 10.30 večer lidé nad přehradou. Představí ho rumunský tým a nese název Rumunsko 100 – pocta k 100. výročí Velkého Rumunska. "Představíme pomocí světelné podívané pozitivní, energické a nadšené Rumunsko," popsal ohňostroj za autory Mihai Bondria.

V sobotu vyvrcholí světový šampionát středoškolských volejbalistů. Družstva dívek budou hrát o první místo ve 14.30 a týmy chlapců od 17 hodin. Finále budou v městské hale na Vodově.

Další tipy najdete i na http://www.gotobrno.cz

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.