Tipy na víkend: Festival RE:PUBLIKA, motosport, ohňostroj a volejbal

  • 08. června 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Víkend ve folklórním a prvorepublikovém duchu na Festivalu RE:PUBLIKA, superbiky, motory na prknech, ohňostroj festivalu Ignis Brunensis nad přehradou a volejbalový šampionát jsou tipy na tento víkend.

Festival RE:PUBLIKA konaný u příležitosti 100. výročí založení Československa má na pořadu předposlední víkend. Spolu s pravidelným programem na výstaviště dorazí jezdci s mopedy Stadion a s motocykly JAWA a sportovci v dobových dresech na historických kolech. Je připravena i premiéra audiovizuální instalace České filharmonie Má vlast – zblízka a nahlas. Více o víkendovém programu se dočtete i v předchozím článku.

O víkendu se na Masarykův okruh po šesti letech vrátí závody mistrovství světa superbiků. Po MotoGP se jedná o druhou nejprestižnější motocyklovou soutěž, ve které jezdci závodí na sériově vyráběných motocyklech. Startovat bude i brněnský rodák Ondřej Ježek. Ve třech doprovodných seriálech vyrazí na trať dalších šest Čechů včetně jedné dívky, osmnáctileté Alexandry Pelikánové. Šampionátu superbiků vévodí Jonathan Rea ze Severního Irska, který obhajuje tři tituly.

Na hladině přehrady poblíž přístaviště dopravního podniku se již dnes koná úvodní podnik světového poháru v motosurfingu. Velkým vyznavačem závodů na jetsurfech, tedy prknech poháněných spalovacím motorem, je Jakub Kornfeil, český zástupce v MS silničních motocyklů ve třídě Moto3. Obhajuje ve SP prvenství z minulé sezóny. Závody vyvrcholí v sobotu od 10 hodin.

Druhý soutěžní ohňostroj festivalu Ignis Brunensis uvidí v sobotu od 10.30 večer lidé nad přehradou. Představí ho rumunský tým a nese název Rumunsko 100 – pocta k 100. výročí Velkého Rumunska. "Představíme pomocí světelné podívané pozitivní, energické a nadšené Rumunsko," popsal ohňostroj za autory Mihai Bondria.

V sobotu vyvrcholí světový šampionát středoškolských volejbalistů. Družstva dívek budou hrát o první místo ve 14.30 a týmy chlapců od 17 hodin. Finále budou v městské hale na Vodově.

Další tipy najdete i na http://www.gotobrno.cz

Nenechte si ujít