Přeskočit na obsah

Festival RE:PUBLIKA představí Mou vlast. Nabídne i folklor

07. června 2018 2 minuty čtení
(gak) - Předposlední víkendu Festivalu RE:PUBLIKA se ponese ve folklórním a prvorepublikovém duchu. Kromě pravidelného programu se představí mopedy Stadion, motocykly Jawa, závodit se bude také na II. československých všecyklistických hrách. Unikátní premiéru si odbude audiovizuální instalace České filharmonie Má vlast – zblízka a nahlas, která slibuje unikátní audiovizuální zážitek.

Má vlast České filharmonie nabídne Vltavu Bedřicha Smetany a část Sinfonietty Leoše Janáčka doplněnou vizuální kreací renomované londýnské společnosti 59 Productions. Ta připravovala videoprojekce pro zahajovací ceremoniál Letních olympijských her v Londýně v roce 2012 a spolupracovala na výstavě David Bowie je…

„V případě Smetanovy Vltavy zvolili animátoři ‚překvapivě nepřekvapivé‘ řešení stavící na přírodní lyrice české krajiny, kterou pozorovatele provází sama řeka. Janáčkova Sinfonietta je ve svém výtvarném obraze poctou mladistvé síle, originalitě, odvaze a nespoutanosti. V postupně seskupovaných obrazcích k divákovi probleskují nezaměnitelná výtvarná a architektonická díla,“ popisuje vizuální ztvárnění ředitel České filharmonie David Mareček.

Areál výstaviště, kde se Festival RE:PUBLIKA koná, o víkendu rozzáří také světelná show Prospect - světelná show na věži u pavilonu G1 doplněná o hudební složku od Jana Čechtického.  V pátek a v sobotu od půl deváté večer vždy po půl hodině, v neděli pouze ve 20:30.

Tento víkend se navíc odehraje ve znamení první republiky a folkloru. Nabídne mimo jiné swingové večery, závody mopedů Stadion, sraz veteránů motocyklů Jawa nebo II. Československé všecyklistické hry. A taky setkání folklorních souborů z devíti nástupnických zemí monarchie na jednom pódiu – Brno folklorní! Na Festivalové stage zazpívá například kapela Progres 2, Ondřej Ruml nebo Jaroslav Uhlíř. Re:lax zóna přivítá olympijského vítěze Lukáše Krpálka nebo fotbalovou legendu Antonína Panenku.

Svůj program si připravilo i brněnské TyfloCentrum, díky kterému budete mít možnost nahlédnout do světa nevidomých. 

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.