Přeskočit na obsah

Smlouva s investorem zajistí vybudování veřejné infrastruktury u projektu Trnitá II Bulvár

24. srpna 2022

Na dnešním jednání byla brněnskými radními doporučena ke schválení Smlouva o spolupráci při výstavbě veřejné dopravní a technické infrastruktury v rámci stavebního záměru Polyfunkční stavba Trnitá II Bulvár. Dokument bude předložen k projednání Zastupitelstvu města Brna v září letošního roku. 

„Navržená smlouva mezi městem Brnem a společností MS Trnitá 2 vychází ze Zásad pro spolupráci s investory. Díky tomu má město zajištěno, že v okolí významných staveb vznikne veřejná vybavenost, jako jsou komunikace, inženýrské sítě, chodníky apod. U projektu Polyfunkční stavba Trnitá II Bulvár se k tomu developer chystá smluvně zavázat. Tato veřejná infrastruktura bude následně převedena do vlastnictví města. Stavebník také městu poskytne finanční příspěvek ve výši 13 986 400 Kč, a to na vybudování další infrastruktury v okolí připravovaného projektu, tj. na realizaci bulváru nebo mateřské školy,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Smlouvy o spolupráci při výstavbě veřejné dopravní a technické infrastruktury uzavírá město se soukromými subjekty na základě Zásad pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury statutárního města Brna. Investoři se jimi zavazují poskytnout do městem spravovaného Fondu developerských projektů finanční příspěvky nebo adekvátní plnění.

„V rámci projektu stavby polyfunkčního domu dojde díky výše zmíněné smlouvě ke koordinaci s investičními záměry města. Jedná se o blízká protipovodňová opatření, Severojižní kolejový diametr nebo nový bulvár Trnitá. Tento projekt je jedním z prvních, kde se podařila spolupráce města a soukromého sektoru. Díky Kanceláři architekta města vzniká pro chodce, MHD a cyklisty přívětivý uliční profil jedné z nejdůležitějších nových ulic ve městě Brně. Nový Bulvár bude sloužit jednak jako nové centrum čtvrti Trnitá, jednak jako páteřní spojení mezi historickým centrem a novým hlavním nádražím,“ doplnil Filip Chvátal, radní pro oblast územního plánování a rozvoje

K projektové dokumentaci záměru Polyfunkční stavba Trnitá II Bulvár se město vyjadřovalo již dříve. Podrobnosti najdete v tiskové zprávě.

 

 

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz  


 

Nejnovější tiskové zprávy

Meet the Mayor – špičkoví vědci, podnikatelé či akademici působící v Brně se opět setkali se zástupci města

Brno se profiluje jako mezinárodní metropole podporující vědu, výzkum i inovace. Neobejde se proto bez soustavné podpory a lákání talentů a spolupráce se zahraničními experty. Nedílnou součástí těchto aktivit je i společné setkávání. Jedním z příkladů může být včerejší akce Meet the Mayor.

Kaple sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách se utká v soutěži o nejlépe opravenou památku v kraji

Jihomoravský kraj pravidelně vyhlašuje soutěž o nejlépe opravenou kulturní památku za uplynulý rok. Do tohoto klání se letos přidává i statutární město Brno s rekonstruovanou kaplí sv. Antonína Paduánského v Žabovřeskách. Radní dnes souhlasili s podáním přihlášky.

Nápady na zlepšení města je opět možné přihlásit do Dáme na vás

Víte o něčem, co by prospělo vaší ulici? Vaší čtvrti? Chybí tam nějaká služba? Projekty, které by pozvedly život v Brně o úroveň výš a na které by vám stačilo 5 milionů korun, lze ode dneška až do 15. května přihlašovat do letošního (už sedmého) ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás.

I v letošním roce se mohou Brňané těšit na sportovní a zábavní akce pod taktovkou městské společnosti STAREZ-SPORT

Společnost STAREZ-SPORT každoročně pro město Brno pořádá řadu akcí a projektů. Na dnešním zasedání radní projednali změny pro letošní rok. Některé akce se dočkají větší podpory nebo se upraví jejich organizace.