Přeskočit na obsah

Šifrovací hra Brno, co není zná své vítěze

03. června 2018 2 minuty čtení
(mad) – Mezi pavilony brněnského výstaviště dnes zběsile pobíhaly nejlepší týmy hry Brno, co není, aby ve finále soutěže prokázaly svoje schopnosti a pokusily se vybojovat celkové prvenství. To se nakonec podařilo týmu Mravce, který závěrečné kolo zvládl v čase 113 minut.

Do finále se probojovalo celkem 100 nejlepších týmů soutěže, které rovněž absolvovaly všechna čtyři předchozí kola. „Soutěž se mi moc líbila. Nejlepší byla poslední část, Voda v Brně,“ řekl Jiří Ehl z EHL Teamu. „Nejhorší mi přišlo čtvrté kolo, kdy se chodilo podél řeky, a hlavně jeho poslední šifra,“ měl jiný názor Petr Mašek z týmu Bítešáci. „Dneska to vyhrajeme!“ věřil si.

Ve finále čekalo soutěžící celkem 10 úkolů, přičemž časový limit byl tři hodiny. První tři týmy si podle pořadí mohly vybrat své odměny – luxusní večeři a prohlídku zatopených sklepení pod Petrovem, let balonem nad městem nebo raut v prostorách jinak nepřístupného vodního kolektoru pod Žlutým kopcem, kterému se podle Tolkienovy ságy Pán prstenů říká Morie. Členové třiceti nejlepších týmů pak získali dárek v podobě „zašifrovaných“ triček s logem Brna, co není.

„Já myslím, že se soutěž povedla, doufám, že jste si dobře zahráli,“ řekl při slavnostním vyhlašování primátor Petr Vokřál. „Všem vám gratuluji. Také jsem měl tu čest zahrát si jednu část a musím říct, že to dá zabrat, takže vám blahopřeji a doufám, že se nevidíme naposledy,“ dodal k soutěžícím.

 „Z výhry máme radost. Cítíme se vítězně,“ smáli se mladíci z týmu Mravce, který soutěž ovládl. „Finále bylo obtížnější než předchozí etapy, ale ne o moc. Jako cenu jsme si vybrali návštěvu Morie, protože třeba let balonem si člověk může koupit sám,“ vysvětlili.

Soutěž Brno, co není se konala od sedmého dubna a byla rozdělená do čtyř etap, z nichž každá představovala jeden brněnský strategický projekt – Tramvaj Plotní, Janáčkovo kulturní centrum, Akvapark za Lužánkami a Voda v Brně. Vítězové každé etapy dostali zážitkovou odměnu, například návštěvu garáží pod JKC. Do hry se registrovalo celkem přes 300 týmů, jež dohromady odehrály 680 hodin. Kromě Brňanů se zúčastnily také týmy zkušených luštitelů z jiných částí republiky, například z Prahy, či dokonce týmy ze Slovenska.

Přes letní prázdniny budou všechny šifry, kterým účastníci v prvních čtyřech kolech čelili, elektronicky k dispozici. Na podzim se pak chystají nová čtyři kola hry sloužící k propagaci dalších čtyř městských strategických projektů.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.