Přeskočit na obsah

Rozpočet na rok 2018 projedná vedení města s občany

06. prosince 2017 2 minuty čtení
(taz) – Obyvatelé města mají možnost vyjádřit své názory, podněty či dotazy na připravovaný městský rozpočet pro rok 2018. Veřejné projednání tohoto dokumentu se koná ve čtvrtek 7. prosince od 16 hodin ve Sněmovním sálu Nové radnice na Dominikánském náměstí za přítomnosti primátora města Brna Petra Vokřála.

Návrh rozpočtu města Brna je zveřejněn na úřední desce na www.brno.cz a v listinné podobě na Informačním středisku MMB Malinovského náměstí 3. Základní informace o rozpočtu obsahuje také tisková zpráva a najdete je také na stránce věnované rozpočtu.

Zastupitelé tento návrh projednají na svém zasedání v úterý dne 12. prosince.

Připomínky k návrhu rozpočtu mohou občané města Brna, kteří dosáhli věku 18 let, uplatnit zejména:

  • písemně doručením prostřednictvím Odboru rozpočtu a financování MMB na adrese Malinovského náměstí 3, 601 67, Brno, a to do 11. prosince 2017
  • vyplněním a doručením formuláře dostupného zde a na Informačním středisku Malinovského náměstí 3, Odbor rozpočtu a financování MMB, a to do 11. prosince 2017
  • ústně přímo na zasedání zastupitelstva dne 12. prosince 2017

Výše uvedené možnosti vyjádření se k návrhu rozpočtu mají i fyzické osoby, které nejsou občany města Brna, ale dosáhly věku 18 let a vlastní na území města Brna nemovitost a jsou ve městě Brně přihlášení k trvalému pobytu. A také fyzické osoby - cizí státní občané, kteří dosáhli věku 18 let a jsou ve městě Brně přihlášeni k trvalému pobytu (stanoví-li tak mezinárodní smlouva, kterou je ČR vázána a která byla vyhlášena).

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.