Přeskočit na obsah

Radní vybrali dodavatele projektové dokumentace pro výstavbu v Holáskách

09. května 2018 2 minuty čtení
(tis) - Dodavatele projektové dokumentace pro získání územního rozhodnutí k výstavbě v Holáskách v lokalitě U potoka vybrali dnes radní. Tím bude firma P. P. Architects. Zároveň rada schválila smlouvu o spolupráci se společností KOMFORT. Holásky spadají pod Úřad městské části Brno-Tuřany.

„V lokalitě U potoka vznikne bydlení pro 70 až 80 rodin. Počítáme také s výstavbou mateřské školy a domu s pečovatelskou službou (DPS). Díky smlouvě o spolupráci si město a soukromý investor stanovily podmínky spolupráce na přípravě a realizace této akce. Město se zavázalo zajistit zpracování projektové dokumentace pro územní a stavební řízení pro technicko-dopravní infrastrukturu a pro DPS, mateřskou školu a rodinné domy. Společnost KOMFORT se pak zavazuje uhradit část nákladů na tyto dokumentace,“ upřesnil 1. náměstek primátora Petr Hladík.

O výstavbě probíhala řada jednání s městskou částí. Následně byla v červnu roku 2016 zpracována atelierem P. P. Architects studie na zástavbu lokality. Studie řeší záměr výstavby domu s pečovatelskou službou pro více než 100 seniorů a mateřské školy, které přejdou do vlastnictví města Brna a rodinných domů, které bude vlastnit firma KOMFORT.

Po dopracování studie navrhla městská část uzavření memoranda o spolupráci na výstavbu v této lokalitě za účelem přípravy záměru a směny pozemků mezi městem Brnem, společnostmi KOMFORT, KOMFORT-Jezera a městskou částí Brno-Tuřany. Memorandum bylo schváleno na únorovém zasedání zastupitelstva města Brna. Rada města dnes schválila v tomto memorandu dílčí úpravy.

Na realizaci technicko-dopravní infrastruktury k ulici K jezerům – Výmlatiště je zajištěno pro letošní rok 5 milionů korun. Celkové náklady poté budou cca 37 milionů s dobou dokončení v roce 2020.

Samotná výstavba komplexu budov předpokládá náklady 150 milionů korun. Po zpracování projektové dokumentace se upřesní detaily připravované výstavby.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.