Přeskočit na obsah

Radní podpořili přípravy úprav vnitrobloku Bayerova–Botanická a veřejného prostranství na Poříčí

21. října 2020

Radní se na svém středečním zasedání zabývali úpravami dvou veřejných prostranství, která se nacházejí v centrální městské části Brno-střed. Ta požádala magistrát o souhlas se zpracováním investičních záměrů, a to na revitalizaci vnitrobloku Bayerova–Botanická a veřejného prostranství u Pedagogické fakulty MU na Poříčí.

„Jako s prvním jsme souhlasili se zpracováním záměru na úpravu trojúhelníkového veřejného prostranství na Poříčí. Cílem je proměnit tento prostor tak, aby sloužil pro krátkodobý odpočinek kolemjdoucích, například z blízkých fakult vysokých škol, nebo cyklistů, kteří jezdí na blízké stezce podél Svratky. Kvůli husté síti inženýrských sítí dojde ke zpevnění některých ploch, část prostranství bude zastíněna, osadí se zde nový mobiliář a zároveň dojde k úpravám terénu umožňujícím lepší hospodaření s vodou. V místech, kde to podmínky dovolí, bude vysázena zeleň,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Druhým bodem, kterým se Rada města Brna zabývala, byla revitalizace vnitrobloku mezi ulicemi Bayerova, Botanická, Dřevařská a Kotlářská. Jedná se o hojně navštěvované veřejně přístupné prostranství. „Stejně jako u prostoru na Poříčí chceme vnitroblok kultivovat a více přiblížit lidem. Vzniknou zde nové cesty, které budou v nočních hodinách osvětleny. Důležitou roli bude hrát výsadba nových dřevin a doplnění zeleně o trvalkové záhony a kvetoucí keře. Stávající mobiliář bude nahrazen novým a upraveno bude i dětské hřiště. V prostoru pro seniory budou instalovány stroje na cvičení,“ přiblížil radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

Po zpracování investičních záměrů budou známy předběžné náklady. U každého projektu se počítá s několika miliony korun.

Vizualizace prostoru na Poříčí. Autor návrhu: Ing. Klára Zahradníčková

Návrh revitalizace vnitrobloku Bayerova–Botanická. Vizualizace: Ing. Alžběta Kalábová

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.