Přeskočit na obsah

Potravinová banka získá od města prostory, kde bude připravovat bagety pro lidi z Ukrajiny

23. března 2022
Nebytové prostory na Cejlu poskytne město Potravinové bance pro Brno a Jihomoravský kraj, z. s. Ta o zázemí požádala, aby měla kde zřídit malou výrobnu studené kuchyně. Vyrábět tu bude sýrové bagety pro lidi, kteří uprchli před válkou na Ukrajině a jsou ubytovaní v Brně a okolí.

„Potravinová banka nás oslovila s tím, že potřebuje prostory blízko centra, v přízemí dostupném pro malou dodávku, s přívodem teplé a studené vody a možností připojení chladničky. Vytipovali jsme prostor na Cejlu, který požadavky v nejvyšší možné míře naplňuje, a podobně jako minulý týden v případě Muzejky a Ukrajinské iniciativy jižní Moravy jej poskytneme zdarma a uhradíme i spotřebované energie,“ podotkl náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva.

Radní dnes schválili krátkodobou výpůjčku na 29 dní, současně bude v souladu s legislativou zveřejněn adresný záměr výpůjčky na dobu určitou. Žadatelé by rádi uzavřeli smlouvu o výpůjčce až do konce letošního roku.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.