Přeskočit na obsah

Potravinová banka získá od města prostory, kde bude připravovat bagety pro lidi z Ukrajiny

23. března 2022

Nebytové prostory na Cejlu poskytne město Potravinové bance pro Brno a Jihomoravský kraj, z. s. Ta o zázemí požádala, aby měla kde zřídit malou výrobnu studené kuchyně. Vyrábět tu bude sýrové bagety pro lidi, kteří uprchli před válkou na Ukrajině a jsou ubytovaní v Brně a okolí.

„Potravinová banka nás oslovila s tím, že potřebuje prostory blízko centra, v přízemí dostupném pro malou dodávku, s přívodem teplé a studené vody a možností připojení chladničky. Vytipovali jsme prostor na Cejlu, který požadavky v nejvyšší možné míře naplňuje, a podobně jako minulý týden v případě Muzejky a Ukrajinské iniciativy jižní Moravy jej poskytneme zdarma a uhradíme i spotřebované energie,“ podotkl náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva.

Radní dnes schválili krátkodobou výpůjčku na 29 dní, současně bude v souladu s legislativou zveřejněn adresný záměr výpůjčky na dobu určitou. Žadatelé by rádi uzavřeli smlouvu o výpůjčce až do konce letošního roku.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.